pomoc z okresleniem pytan o rozmowe jako frezer

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

czechu_zdolny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2015, 16:21
Lokalizacja: dolnośląskie

#31

Post napisał: czechu_zdolny » 17 maja 2015, 16:01

szuler666 pisze:Jestem ciekawy Czechu co by ci powiedział katalog jak bys musiał zfrezowac z detalu tak zwany drut pancerny a do dyspozycji miał tylko np.płytki sandvica gat 4015
nie wstydzę się powiedzieć "nie wiem", napisz więcej, moęe przyda się taka wiedza nie tylko mi, z góry dziekuję



Tagi:


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#32

Post napisał: szuler666 » 17 maja 2015, 16:57

A pozniej dziwisz sie ze na rozmowie o prace nie wiesz co mowic o podstawach a odpowidzi szukasz w katalogach. sama obrobka mojego przykładu jest prosta tylko ze wszystkimi parametrami trzeba zjechac w granicach 60-70% od zalecanych dla danego gatunku płytki ale to i dla dobrych warunkow obrobki
szuler


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

Re: pomoc z okresleniem pytan o rozmowe jako frezer

#33

Post napisał: pprzemo88 » 24 maja 2015, 11:50

czechu_zdolny pisze:ahahahaa
Ty do konca zycia nie dowiesz sie dlaczego nie dostales roboty i pewnie nie raz cie to spotka.
:mrgreen:
Wsrod bezrobotnych wielu takich a madrali z tabletami i laptopami jeszcze wiecej........reszte sobie dopowiedz.

Sorry, ale już mam pracę. Czechu.

A teraz napiszę tobie jako Wujek dobra rada, za granicą zaczyna być standardem że wszelkie dane techniczne katalogi, masz przy stanowisku w tablecie, masz wszystko, a Twoim zadaniem jest umiejętność znalezienia potrzebnej informacji, czas papierów odchodzi do lamusa na zachód od rzeki Odry.

Polecam, rusz się z gnuśnego Posen, w świat, i nie zdziw się jak katalog narzędzi dostaniesz w postaci pen-a, mam nadzieję że wiesz gdzie go włożyć ahahaha.

Pozdrawim Czechu.[/quote]
Po przeczytaniu twoich postow juz wiem czemu jest takie bezrobocie wsrod mlodych....i wiem ze nadal bedzie.
Nie musze sie ruszac z gnusnego POsen bo mam tu obecnie bardzo dobra prace i rodzine i nic mnie wiecej do szczescia nie potrzeba ale tobie zycze powodzenia na emigracji z tabletem zamiast wiedzy.
ps: nie martw sie czy wiem gdzie wkladac pen-a bo dzis obsluga komputera [nie tylko w maszynie] to wymog a nie standart i nie tylko ty posiadasz komputer w domu/pracy. :lol:
Nawet gdybym sie ruszyl z tego POSEN to zaden katalog nie byl by mnie potrzebny ale to zrozumiesz jak popracujesz troszke.
nie wstydzę się powiedzieć "nie wiem", napisz więcej, moęe przyda się taka wiedza nie tylko mi, z góry dziekuję
Mam wrazenie ze nawet z tym penem sobie nie poradzisz na zachodzie :mrgreen: bo pewnie nie wiesz ze parametry/plytki czy narzedza z katalogu sprawdzaja sie w rzeczywistosci i tu pen juz ci sie nie przyda......jak spie....sz sztuke za xxxx euro. :mrgreen:
.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#34

Post napisał: dance1 » 30 maja 2015, 16:11

tu się z pprzemo88 zgodzę, także bym nie zatrudnił tokarza/frezera jakby mi podstawowe parametry z tabletu dobierał tym bardziej na rozmowie o pracę!. Tu właśnie widać różnicę "wyrobnika" a fachowca. Co zrobisz jak dostaniesz wałek itp nie znanego pochodzenia, nie wiesz dokładnie z jakiego materiału? Tablet, wujek czy też ciocia google nic nie podpowie. Jedziesz zachowawczo zaniżając parametry, słuchasz obserwujesz kolor wiórów, nawet ich kształt itd.
Zauważyć trzeba że większe firmy mają ludzi od wszystkiego z operatorów którym wciskają dongola z parametrami robią bezmyślne/mało myślne robociki od zapierdylania a nie zastanawiania. Nie zazdroszczę.
I don't like principles, I prefer prejudices


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#35

Post napisał: jasiu... » 30 maja 2015, 19:40

dance1 pisze:Co zrobisz jak dostaniesz wałek itp nie znanego pochodzenia, nie wiesz dokładnie z jakiego materiału?
Ja najpierw rysnę pilnikiem, a później podejdę do szlifierki i zobaczę, jaka iskra z tego wałka idzie.


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#36

Post napisał: szuler666 » 30 maja 2015, 20:56

dance1 pisze:Co zrobisz jak dostaniesz wałek itp nie znanego pochodzenia, nie wiesz dokładnie z jakiego materiału?
to jeszcze nic a jak masz do obrobki otwor w detalu wielkogabarytowym i jest on natrysniety lub wyklejony a wyprobowałes juz wszystkie dostepne pod reką płytki i nawet pcbn nie idzie bo okazuje sie ze natrysk zawiera kwarc a szpachla podobna do benzony ma w składzie pył ceramiczny to wtedy chciałbym przy maszynie widziec co nie których bohaterow :mrgreen:
szuler


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#37

Post napisał: dance1 » 31 maja 2015, 00:42

Tylko widzicie Panowie żaden z Was o parametrach z tabletu nawet nie pomyślał.
Widzicie różnicę? Prawda jest taka jak się człowiek zna na "robocie" wystarczy zamienić z nim zdanie, no może dwa a nie pytania egzaminacyjne przygotowywać. Działa to tylko gdy 2 strony wiedzą o czym rozmawiają. :wink:

szuler666 kiedyś miałem b podobną "zagwozdkę", trafiła się śruba z powłoką diamentową (później się dowiedziałem) ale właśnie takie wyzwania są bezcenne, w żadnej szkole tego nie nauczą.
Mogłem nowszy tablet kupić może problem sam by się rozwiązał. :mrgreen:
I don't like principles, I prefer prejudices


marioef
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2019, 16:03

Re: pomoc z okresleniem pytan o rozmowe jako frezer

#38

Post napisał: marioef » 12 sie 2019, 16:08

Jeżeli chodzi o proces rekrutacyjny, to pamiętajmy, że warto znać preferencje i trendy, jakie obecnie funkcjonują na świecie. Należy zwrócić uwagę np. na staż i stanowisko pracownika, Okazuje się, że specjaliści i managerowie różnych szczebli preferują wykonywanie testów na komputerze, podczas gdy najmłodsi stażem – na smartfonie/tablecie. Dla jednych i drugich świetnym rozwiązaniem będą testy rekrutacyjne online https://shl.com.pl/testy-i-kwestionariu ... ocesow-hr/

Link dodaję w celach poglądowych – można pod nim poczytać o nich więcej.


kuba1im
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2011, 15:48
Lokalizacja: Tychy/Bieruń

Re: pomoc z okresleniem pytan o rozmowe jako frezer

#39

Post napisał: kuba1im » 12 sie 2019, 16:52

Na rozmowie kwalifikacyjnej jakieś jakieś 7 lat temu na operatora byłem głównie przepytany z rysunku i tego co robiłem wcześniej. Jakieś 3 - 4 lata później kierownik powiedział, że teraz rozmowy wyglądają tak:
- Dzień dobry, chce Pan pracować?
- Tak.
- Gratuluję, przeszedł Pan pomyślnie proces rekrutacji.

Więc jak już przemaglujecie wszystkich kandydatów i stwierdzicie, że nikt się nie nadaje to pytania same się skorygują.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: pomoc z okresleniem pytan o rozmowe jako frezer

#40

Post napisał: jasiu... » 12 sie 2019, 17:51

marioef pisze:
12 sie 2019, 16:08
Okazuje się, że specjaliści i managerowie różnych szczebli preferują wykonywanie testów na komputerze, podczas gdy najmłodsi stażem – na smartfonie/tablecie.
Fajnie czasem poczytać "mądrego" człowieka, jak to wygląda "w świecie". Nie to co w zacofanej Europie Zachodniej, na przykład w Niemczech, bo tutejsze realia znam najlepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ten "świat", to Korea Północna, czy Burkina Faso (Dawniej Górna Wolta)?

I za link reklamujący waszą twórczość też dziękujemy. Spamery jedne :!: :!: :!: :!: :!:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”