Podstawy - porównanie metod wycinania elementów z arkuszy

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
araknus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2014, 15:59
Lokalizacja: Szczecin

Podstawy - porównanie metod wycinania elementów z arkuszy

#1

Post napisał: araknus » 17 kwie 2015, 12:45

Mam takie wydawałoby się dosyć głupie, bo bardzo ogólne pytanie. Co i do jakich zastosowań jest lepsze?
1. Plazma
2. Laser
3. Frezarka
4. Przecinarka strunowa
5. Waterjet
6. jakieś inne, które pominąłem?

Przypuśmy że mam 3 przypadki: sklejka 12mm, stal sprężynowa 4mm i przezroczyste plexi 5mm.

Jak by ktoś potrafił naświetlić plusy i minusy każdej technologii, szacowany koszt używania, sprzetu i jakość elementów uzyskanych, to byłbym wdzięczny.

Jeśli uważacie że temat jest zbyt obszerny prosiłbym o jakieś nakierowanie na książki/publikacje.

Skończyłem studia na polibudzie warszawskiej a techniki wytwarzania mieliśmy w teorii tylko i to wykładane przez idiotę...



Tagi:


Robert_Pedros
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2015, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Robert_Pedros » 04 maja 2015, 10:12

Kolego co to w ogóle za pytania? Nie obrażaj Polibudy widocznie nie przykładałeś się do nauki i nic od siebie nauczyć się nie chciałeś. Teraz prosisz żeby ktoś Ci streścił do czego jaką maszynę najlepiej zastosować... Trochę chęci wykaż i poszukaj w książkach i internecie. MASAKRA.


Autor tematu
araknus
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2014, 15:59
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: araknus » 04 maja 2015, 10:34

Mogłem się spodziewać takiej odpowiedzi... Btw. nie musze obrażać polibudy, bo sama się obraża. A kolego jak nie chcesz udzielić mi odpowiedzi tylko wylewać żółć tutaj to lepiej nic nie pisz


shnycell
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 96
Rejestracja: 01 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: shnycell » 25 lip 2015, 11:51

Najlepiej byłoby by mieć wszystkie urządzenia :)
Ale do materiałów, które wymieniłeś to do sklejki i pleksi frezarka, do stali sprężynowej woda, ale
to też wszystko zależy od grubości i rodzaju materiału, rodzaju obróbki, wielkości obrabianego przedmiotu....
np. do rozkroju skór możesz użyć lasera, wody, noża oscylacyjnego, każdy sposób ma wady i zalety.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest najlepsze jeżeli chodzi o wszystkie materiały świata :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”