Zasada działania frezarki/ opis elementów

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Ufoludek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2015, 17:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Zasada działania frezarki/ opis elementów

#1

Post napisał: Ufoludek » 23 mar 2015, 18:00

Witam,

Czy moglibyście polecić mi jakieś materiały, strony internetowe itp. na których znajdę opis i zasadę działania frezarek numerycznych oraz opis działania podstawowych podzespołów jak wrzeciono, napędy osi czy magazyn narzędzi ponieważ potrzebuję zrobić prezentację do szkoły a o dziwo w internecie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat, na forum też nie bardzo udało mi się coś znaleźć

Z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Zasada działania frezarki/ opis elementów

#2

Post napisał: kubus838 » 23 mar 2015, 18:47

Ufoludek pisze:Witam,

Czy moglibyście polecić mi jakieś materiały, strony internetowe itp. na których znajdę opis i zasadę działania frezarek numerycznych oraz opis działania podstawowych podzespołów jak wrzeciono, napędy osi czy magazyn narzędzi ponieważ potrzebuję zrobić prezentację do szkoły a o dziwo w internecie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat, na forum też nie bardzo udało mi się coś znaleźć

Z góry dziękuję za pomoc.
Witam
Dlaczego piszesz, że w internecie nie ma żadnych materiałów na temat cnc? A gdzie napisałeś jak nie na forum cnc? Jeżeli poczytasz dokładnie to znajdziesz opis wszystkich podzespołów obrabiarek które Cie interesują. Jedna bądź pare osób nie są w stanie streścić całego forum. A jeżeli chcesz aby ktoś "odrobił" za Ciebie lekcje to jeszcze nie zadałeś najważniejszego pytania.

robert


Autor tematu
Ufoludek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2015, 17:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

#3

Post napisał: Ufoludek » 23 mar 2015, 19:22

Nie napisałem że nie ma wcale tylko że jest ich mało a te co są są bardzo szczegółowe i dotyczą zazwyczaj konkretnych skomplikowanych maszyn. Ja potrzebuję coś dla ludzi którzy nigdy nie pracowali na frezarkach, żeby pokazać im jak działa frezarka, z jakich podzespołów się składa i jak one działają np. co to jest wrzeciono po co jest i jak jest zbudowane, jak działają napędy osi itp. Zanim oczywiście napisałem temat spędziłem dobre 2 godziny na szukaniu informacji na forum (poprzednie 2 dni szukałem po internecie) i prawie nic nie znalazłem czyli albo takich informacji nie ma albo nie potrafię ich znaleźć a obydwie wątpliwości mogłem rozwiązać jedynie zakładając nowy temat bo kto może mi pomóc lepiej niż użytkownicy forum którzy są na bieżąco w danym temacie.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 23 mar 2015, 19:40

Ufoludek pisze: bo kto może mi pomóc lepiej niż użytkownicy forum którzy są na bieżąco w danym temacie.
Nikt. Bo nie rozumiesz tego co czytasz. Każdy z nas zaczynał tak jak Ty. A przez dwie godziny czytania to Ty i tak nic nie wyczytasz. Lepiej ten czas poświęć na coś innego i nie marnuj czyjegoś czasu. A prezentacja frezarki cnc to już wogóle nie tak liga - dla ciebie.

Na tym forum jest wszystko na temat budowy frezarek cnc i nie tylko. Mówiąc bardziej dosadnie na tym forum jest wszystko na temat wspomagania procesów produkcji i nie tylko frezowania czy toczenia, począwszy od budowy obrabiarki poprzez sterowanie skończywszy na samym oprogramowaniu CAD/CAM oraz sterującym oraz systemie operacyjnym. Nawet są umieszczone gotowe projekty maszyn, jak różnież jest opisana zasada pracy silnika ktokowego czy wrzeciona. Jeżeli już chcesz koniecznie zrobić prezentacje to zacznij jeszcze raz czytać forum od początku, ewentualnie uzyj funkcji "szukaj". Do swiąt bożego narodzenia powinieneś zdążyć z takim podejściem.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”