Koszty budowy CNC

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Marcinmj23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2014, 20:43
Lokalizacja: Rzeszów

Koszty budowy CNC

#1

Post napisał: Marcinmj23 » 30 gru 2014, 21:52

Witam,

Mam w planach zbudować własną frezarkę CNC, ale nie wiem czy dam rade z pieniędzmi. Jeśli chodzi o konstrukcję to jestem za drewnianą ale myślę też o metalowej. Przeglądałem ceny części sterownika, silniczków itd. i troche mnie to sprowadziło na ziemię, bo okazało się, że budowa własnej CNC nie jest taka kolorowa i tania :)

Moglibyście napisać ile Was kosztowała budowa CNC ?


P.S. Jeśli podobny temat był już prowadzony, to przepraszam za zakładanie nowego ;)



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 30 gru 2014, 22:20

ok. 800zł (dawno temu jak jeszcze CNC DIY nie było tak popularne) więcej zdjęć w galerii mojego profilu.

ok. 2000zł

ok.18000zł

Temat był setki razy aż dziw że na żaden nie trafiłeś bo w kółko powtarzane jest - Nikt nie wie co chcesz zbudować, jakie pole, napędy, do czego, jaki masz park maszynowy,
tą za 800zł można zbudować zarówno za 400zł jak i za 1800zł wszystko zależy np. ile zlecisz a ile zrobisz sam ile kupisz na złomie ile masz w piwnicy a ile kupisz w sklepie.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#3

Post napisał: tom22 » 30 gru 2014, 22:27

Witaj,

wszystko zależy od tego, co na tej maszynie będziesz chciał robić ?
Jeśli do nauki, to może i 500zł wystarczy, ale nic na niej nie obrobisz, co najwyżej będziesz mógł za jej pomocą rysować.
Natomiast jeśli miałaby to być maszyna do frezowania i wycinania w tworzywach sztucznych, o małym polu roboczym typu A4 , ale dokładna, to wydasz ok. 3000zł
Oczywiście dużo też zależy od tego, jakie masz możliwości wykonawcze.


Autor tematu
Marcinmj23
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2014, 20:43
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: Marcinmj23 » 30 gru 2014, 22:51

Możliwości wykonawcze mam bardzo duże, bo wujek udostępni mi swój sprzęt i pomoc, a sam już robił maszyny, tylko w stylu grubościówka itp, bez elektroniki.

Zastanawiam się właśnie, czy czasem nie zacząć od takiej do nauki. Nie miałem wcześniej dużej styczność z CNC, a od jakiegoś czasu czytam i interesuje się tym tematem. Oprócz frezarki, ciekawi mnie też pomysł lasera do wykonywania wzorów ażurowych na zaproszeniach :)

Na frezarce chciałbym głównie wykonywać narazie jakieś drobne rzeczy typu ramki do obrazów i zdjęć itp. Głównie dla nauki obsługi. W przyszłości myślałem nawet o tokarce CNC i robieniu nóg, słupów itp, ale to tylko taka szybka myśl :) Niedługo będe na etapie rozpoczynania budowy domu i szukam czegoś na czym mógłbym nawet kilka groszy sobie dorobić, żeby jakoś to szło :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”