Poczatkujacy chce wykonac ploter termiczny...

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
mati1988k
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Poczatkujacy chce wykonac ploter termiczny...

#1

Post napisał: mati1988k » 12 wrz 2007, 13:23

Witam serdecznie.

Tak jak w temacie, chciałbym wykonać lub kupić (nie wiem co taniej wyjdzie :) ) ploter do wycinania skrzydeł modelarskich o rozpiętości około 1,5 metra jedno.

Moje pytania są takie:

- Od czego zacząć żeby wprowadzić się w świat CNC. Jakaś książka, strona www,czy cos podobnego.

- Ile może kosztować taki ploter robiony ręcznie.

- A ile kupiony, i gdzie kupić.

Pozdrawiam serdecznie.



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 12 wrz 2007, 13:28

witam !! jeżeli chodzi o stronę którą mogę ( z czystym sumieniem ) polecić to www.cnc.info.pl . to oczywiście żart - chyba wszystkie materiły znajdziesz tu gdzie jesteś . plany można kupić od jednego z kol. - robi również na zamówienie . poczytaj i poszukaj . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
mati1988k
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#3

Post napisał: mati1988k » 12 wrz 2007, 15:13

No tak :) ale jako kompletny laik powinienem zacząć od jakiejś książeczki chyba która wyjaśni wszystko od podstaw :) Bo nawet nie wiem od czego zacząć i czego szukać na forum :)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 12 wrz 2007, 15:18

witam !! obawiam się że takiej książki nie znajdziesz . poszukaj po tematach - tam są linki do innych stron a na nich kolejne linki itd . np. nie dawno była długa dyskusja o stabilizacji temperatury drutu tnącego do wycinarki - o ile się nie mylę wycinarka miała służyć do wycinania skrzydeł modeli latających - może ten temat Cię zainteresuje ? . poszukaj jest tego naprawdę sporo . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


Autor tematu
mati1988k
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#5

Post napisał: mati1988k » 12 wrz 2007, 20:44

Ale mi chodzi o coś w stylu jak to działa. Na jakiej zasadzie z czego się składa i do czego co służy. Jak technicznie to wszystko wygląda, dzięki czemu się porusza jak sie tym steruje :). A póki co nie interesuje mnie jak utrzymać temperaturę drutu tnącego.

Sorka jeśli jestem natrętny ;) le chcę sie wszystkiego w 3 lata nauczyć :D I po studiach zrobić ploter :)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#6

Post napisał: pukury » 12 wrz 2007, 21:19

witam !! odnoszę wrażenie że po prostu robisz sobie jaja - bez urazy oczywiście . czy naprawdę muszę dać Ci link do strony głównej strony na której się znajdujesz ? . jest osobny dział o wycinarkach do styropianu . zachowując kompatybilność do Twoich pytań udzielę takiej odpowiedzi - wszystko działa na zasadzie przemieszczania zlepków atomów - które w zależności od konfiguracji jąder , elektronów oraz nie poznanych dokładnie innych cząstek przybierają postać już to metalu ( różnych metali ) , już to izolacji przewodów , itp. całość napędzana jest tajemniczym i nie do końca wyjaśnionym zjawiskiem przepływu elektronów zwanym ( zjawiskiem ) prądem elektrycznym . przepływ rzeczonego prądu powoduje powstawanie pola magnetycznego - które to zjawisko jest również nie do końca poznane ! . jasno widać że nie wiadomo jak wszystko działa ! . i tak by można bez końca - weź i poszukaj na forum - znajdziesz wszystko . nie pomyśl że post napisałem jakoś tak złośliwie czy coś ! . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

#7

Post napisał: piromarek » 12 wrz 2007, 23:19

Witam.

Kolega Pokury stracił cierpliwość :-)
Ma jednak rację, że forum to skarbnica wymiany informacji w tym temacie i powinieneś znależć tu wiele.
Kłopot polega na tym, że tak jak na każdym forum dyskusyjnym dużo tekstu traktuje o niczym i dotyczy wymian interpersonalnych :-)
Trudno znaleźć szybkiej odpowiedzi na zadany temat i najczęściej jest ona rozrzucona po całym forum.

Jak pisał Pokury, raczej nie znajdziesz jednej książki która opisze podstawy problemu w tej działce , która Cie interesuje.
Ja proponuję poszukaj krótkiego cyklu artykułów w "Elektronika dla wszystkich" 1/2002; 3/2002; 12/2001.
Tam znajdziesz odpowiedź na najprostsze pytania wyłożoną łopatologicznie.
( gdzieś nawet chyba mam te gazety). Będziesz miał chociaż mglisty pogląd.

pozdrawiam

Piromarek


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7605
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 13 wrz 2007, 00:04

witam !! ależ skąd ! - nie straciłem i nie stracę cierpliwości ! :lol: :lol: - to wykluczone . myślę że naprawdę na forum w ciągu 15 minut można znaleźć potrzebne informacje . o ile oczywiście wie się czego się szuka . z miłą chęcią pomógłbym Kol. ale nie mam zamiaru go wyręczać w szukaniu . jeżeli pytanie jest konkretne to i odpowiedź również . ale co można odpowiedzieć na pytanie - jak to działa ? :lol: . mam nadzieję że Kol. się nie obraził i będzie nadal odwiedzał forum . sam jestem byłym modelarzem i czuję niekłamaną sympatię dla tego rodzaju działalności . pozdrawiam !! ( i bez urazy :lol: )
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”