Silnik zamiast wrzeciona- cięcie szkła, folii

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
bykol132
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 04 lut 2014, 13:08
Lokalizacja: Opole

Silnik zamiast wrzeciona- cięcie szkła, folii

#1

Post napisał: bykol132 » 15 sie 2014, 23:53

Witam, mam takie pytanko, do frezowania wystarczy przekonwertować obrazek w g-code ustawić parametry frezowania i leci po z, y i x to tak na odwal ^^, natomiast do cięcia szkła, lub w niektórych przypadkach do cięcia folii, tak jak w filmikach poniżej trzeba jakoś ustawić jak ma być ustawiony nóż np. leci 10mm x obraca nóż o 90 stopni i leci 10mm y i tu właśnie moje pytanie jak dokładnie to ustawić?






Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 16 sie 2014, 00:42

Niestety cudów nie ma i trzeba mieć dodatkowy napęd (silnik krokowy) który będzie ustawiał odpowiednio głowicę tnącą, albo ...... wykorzystać do tego celu silnik od osi Z.

Po prostu nie specjalnie jest potrzebny przy tego typu obróbce i zagłębianie się noża w materiale może być realizowane za pomocą siłownika pneumatycznego.

Dodatkowo, trzeba mieć oprogramowanie, które będzie sterować w/w silnikiem, czyli jakiś CAM, który ma możliwość sterowania takim "bigownikiem".

Co prawda niektóre CAM-y, które normalnie tego nie obsługują, można zmusić do współpracy, ale to osobna dyskusja.


Autor tematu
bykol132
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 04 lut 2014, 13:08
Lokalizacja: Opole

#3

Post napisał: bykol132 » 16 sie 2014, 00:47

Z tym dodatkowym napędem to wiem, chodzi mi właśnie o napisanie codu, albo o jakiś program, który coś takiego obsługuje?

Myślałem o zastosowaniu 4 silnika, który miałby sterować nożem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”