Pytanie odnośnie przygotowanie projektu

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
marek_maro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 18:23
Lokalizacja: GW

Pytanie odnośnie przygotowanie projektu

#1

Post napisał: marek_maro » 24 lip 2014, 18:33

Witam,
chciałbym przygotować projekt do wycięcia na obrabiarce CNC, jednak projekt mam przygotowany w Corelu i stąd moje pytanie czy istnieje jakaś dobra metoda by przenieść go i przygotować do obrabiarki CNC.... nie ukrywam, że raczej mam nie wiele wspólnego z 3D


Jest to projekt spustu do kuszy, może ktoś by doradził też z czego najlepiej to wykonać (domyślam się, że chyba najlepiej z metalu) ale nie ukrywam że jak zawsze chodzi o jak najniższe koszta.

Pozdrawiam
Obrazek



Tagi:


cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

#2

Post napisał: cosmonet » 24 lip 2014, 19:09

istnieje jakaś dobra metoda by przenieść go i przygotować do obrabiarki CNC
KLIK

lub

KLIK


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#3

Post napisał: kubus838 » 24 lip 2014, 20:01

Witam
Oczywiście jest taka możliwość narysowania w corelu a potem wycięcia na frezarce cnc. W corelu tworzysz plik plt a potem importujesz do programu sterującego STEP2CNC. Nie pisze tego aby reklamować ten program tylko sam go używam i nie mam nic wspołnego z dystrybucją. Tu na forum masz zakładke dotyczącą STEP2CNC lub to samo wpisujesz w google. Jest to bardzo proste i nie wymaga użycia CAD/CAM-a tylko zwykłego corela.

robert


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

Re: Pytanie odnośnie przygotowanie projektu

#4

Post napisał: Grawer.Gift » 24 lip 2014, 20:10

marek_maro pisze: Jest to projekt spustu do kuszy, może ktoś by doradził też z czego najlepiej to wykonać (domyślam się, że chyba najlepiej z metalu) ale nie ukrywam że jak zawsze chodzi o jak najniższe koszta.
Akurat w przypadku kuszy to nie najniższe koszta są najważniejsze a POZWOLENIE.
a drugie albo i pierwsze to BEZPIECZEŃSTWO.
W zależności od siły naciągu może nie być wyboru z czego zrobić.


Autor tematu
marek_maro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 18:23
Lokalizacja: GW

#5

Post napisał: marek_maro » 24 lip 2014, 20:12

Dziękuję za odpowiedzi....
jeśli chodzi o program STEP2CNC to niestety nie działa na Win8.1, ale jeszcze spróbuje w trybie zgodności wstecznej.

Nie wiem jak to określić bo to co zrobiłem w Corelu jest płaskie, czy będę to mógł jakoś "wyciągnąc i określić jaką to ma mieć wysokość, a może łatwiej wyciąć to jak na ploterze o materiale o danej grubości ??

p.s A co do pozwolenia to będzie budowana replika bez możliwości strzelania, więc nie wymaga ona pozwolenia na budowę i posiadanie :)
nie chodzi mi na oszczędzaniu na bezpieczeństwie a doborze odpowiedniego materiału zgodnie z doświadczeniem ;)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 24 lip 2014, 20:56

marek_maro pisze: Nie wiem jak to określić bo to co zrobiłem w Corelu jest płaskie, czy będę to mógł jakoś "wyciągnąc i określić jaką to ma mieć wysokość, a może łatwiej wyciąć to jak na ploterze o materiale o danej grubości ??
W STEP2CNC jest to możliwe bo przejścia freza są oznaczone kolorami i możesz sobie wycinać na jaką głebokość chcesz. Więc w corelu kopiujesz to co masz nakładasz jedno na drugie i ustawiasz >kolejność< według kolorów z STEP2CNC i w ten sposób frez wycina pierwszy raz cofa sie do punktu początkowego i zaczyna znowu zwiekszając głebokość frezowania i tak aż wszystko wytnie na głębokość na jaką chcesz.
marek_maro pisze:p.s A co do pozwolenia to będzie budowana replika bez możliwości strzelania, więc nie wymaga ona pozwolenia na budowę i posiadanie :)
nie chodzi mi na oszczędzaniu na bezpieczeństwie a doborze odpowiedniego materiału zgodnie z doświadczeniem ;)
Nie daj się prowokować takimi głupimi stwierdzeniami bo to nic do samego procesu obróbki nie wnosi. Tłumacząc się w takich przypadkach prowokujesz nic nie znaczącą dyskusje która zaśmieci Twój post i nic nie wniesie do sposobu wykonania tego elementu nawet jakby to miał być KBKAK.

robert


Autor tematu
marek_maro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 18:23
Lokalizacja: GW

#7

Post napisał: marek_maro » 24 lip 2014, 22:01

okej, bardzo dziękuję za pomoc :)


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#8

Post napisał: Grawer.Gift » 27 lip 2014, 09:57

kubus838 pisze: Nie daj się prowokować takimi głupimi stwierdzeniami bo to nic do samego procesu obróbki nie wnosi. Tłumacząc się w takich przypadkach prowokujesz nic nie znaczącą dyskusje która zaśmieci Twój post i nic nie wniesie do sposobu wykonania tego elementu nawet jakby to miał być KBKAK.

robert
Szacun
Takie kretyńskie i zaczepne wpisy wnoszą pewnie wiele do tematu obróbki ?
Wpis o pozwoleniu miał człowiekowi zwrócić uwagę na konieczność posiadania czegoś takiego( może wiedział o tym, może nie)
Gdyby nie wiedział, a kusza miałaby być strzelająca to twój kretyński wpis byłby zbędny, bo bez pozwolenia i tak nie ma potrzeby robić obróbki.
Wiem, że nic z tego nie zrozumiałeś, ale nie to mnie martwi.
Człowiek tak jak ty znerwicowany ma zagwarantowane wizyty u specjalisty od ,,gowy" nawet bez skierowania od lekarza rodzinnego.
Postaraj się to wykorzystać.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 27 lip 2014, 10:33

Grawer.Gift

A ja Cie uważałem za dorosłego człowieka, a Ty jeszcze w krótkich porteczkach biegasz. Czy na kusze trzeba mieć pozwolenie czy nie, to ten kto ją "produkuje" napewno już to dawno sprawdził i dalej ma chęć ją zrobić. Jak zdążyłeś przeczytać ten kolega nie pisze takich postów tu na forum bo go nie interesują wypowiedzi pseudo "mecenasów" tylko technologia wykonania takiej zabawki. A ten kto pisze takie głupoty nie związane z tematem to pokazuje, że jego wiedza jest mizerna i wiele do powiedzenia w temacie obróbki nie ma. Dlatego daruj sobie profesorowate wypowiedzi bo to jak wcześniej pisałem nic nowego nie wnosi a Twoje wypowiedzi tylko zaśmiecają ten post. To jest moja ostatnia wypowiedź na Twoje zaczepki nie licz, że mnie wciągniesz w swoje knowania. To jest forum temetyczne dotyczące obrabiarek cnc a nie aktów prawnych. Co do aktów prawnych to są inne serwisy internetowe gdzie możesz sie wykazać.

robert


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#10

Post napisał: Grawer.Gift » 27 lip 2014, 11:04

Ty byś pijaną i chorą na aids narkomankę wyłomotał, bo ,,koncentrujesz" się na technice a nie patrzysz na całość i skutki.
Człowiek normalny ( ciebie to absolutnie nie dotyczy) stara się również skutki pseudodziałań przewidywać.
Nie mam pojęcia skąd ty wiesz, czy autor wie o konieczności pozwoleń na kuszę czy też nie wie, bo z twoich postów nie przebija inteligencja, a wręcz przeciwnie.

Jesteś takim najmanem tego forum : zaczynasz od chamskich wpisów i w obawie że już na drugie zdanie podrzędnie złożone nie starczy nie tyle zapału a inteligencji podkulasz chudy ogon pod siebie.
kubus838 pisze:nie licz, że mnie wciągniesz

robert
nosem, nosem cie wciągnę. bo na nic innego liczyć nie możesz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”