Pytanie odnośnie przygotowanie projektu

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#11

Post napisał: lajosz » 27 lip 2014, 11:43

@Grawer.Gift

Tyle, że kubus838 po prostu ma rację.

>>> TO NIE JEST FORUM O ASPEKTACH PRAWNYCH <<<

Człowiek zwraca się z prośbą o pomoc na forum CNC, a prośba dotyczy (zgodnie z tematyką tegoż forum) wykonania elementów metodą CNC, więc z całym szacunkiem, ale idąc w zaparte, tylko (że powtórzę za kubus838) .... zaśmiecasz temat.

Poza tym, kubus838 udzielił odpowiedzi na pytanie zadane przez marek_maro.
Ty, nie za bardzo.



Tagi:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#12

Post napisał: Grawer.Gift » 27 lip 2014, 12:11

lajosz pisze: Człowiek zwraca się z prośbą o pomoc na forum CNC, a prośba dotyczy (zgodnie z tematyką tegoż forum) wykonania elementów metodą CNC, więc z całym szacunkiem, ale idąc w zaparte, tylko (że powtórzę za kubus838) .... zaśmiecasz temat.

Poza tym, kubus838 udzielił odpowiedzi na pytanie zadane przez marek_maro.
Ty, nie za bardzo.
Czyli zgodnie z taką logiką jak ktoś będzie chciał sobie zadzierzgnąć linę to chętny kolo jak kubus , powinien mu szybko i precyzyjnie opisać sposoby zejścia ze świata , zamiast próbować mu ,,aspekt prawny i moralny " nakreślić ?

Czytasz to forum i z pewnością wiesz że dużo albo wręcz bardzo duża cześć wpisów jest ,,około tematycznych" ( jak nie to ci przytoczę przykłady).
Można się spierać czy pomogłem nie za bardzo czy za bardzo, zwracając autorowi uwagę ( wg mnie ) na ważny aspekt. To sprawa oceny indywidualnej.

kubus ocenił mnie, czyli zachował się jak przysłowiowy troll, ( ja używam w takim przypadku określenia wsza internetowa).
i zadziwiające jest to że to Ci mało przeszkadza.
No ale każdy ma taki punkt widzenia jaki sobie wypracuje.

Kiedyś , gdy zachowywał się jak kretyn poleciałem po nim po całości. I ten wpis nie jest absolutnie próbą porządkowania forum ( jakby się mogło pozornie wydawać) a jedynie próbą odegrania się co wygląda mi na dość niskie pobudki, których się po kimś takim łatwiej spodziewać, niż właśnie kurczowego trzymania się tematu, jak próbował zrobić wrażenie.

Dlatego na każdy temat należy patrzeć całościowo, wtedy nie umykają szczegóły.
-:)


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#13

Post napisał: lajosz » 27 lip 2014, 12:50

Grawer.Gift pisze:Czyli zgodnie z taką logiką jak ktoś będzie chciał sobie zadzierzgnąć linę to chętny kolo jak kubus , powinien mu szybko i precyzyjnie opisać sposoby zejścia ze świata , zamiast próbować mu ,,aspekt prawny i moralny " nakreślić ?
DOKŁADNIE TAK, jeśli ktoś zgłosi się z w/w prośbą na forum dla samobójców, czyli ..... wszystko zgodne z logiką, albowiem po to właśnie są fora tematyczne.

To forum, traktuje o CNC, więc jeśli ktoś (cały czas zgodnie z logiką) zadaje pytanie zgodne z tematyką tegoż forum, to zapewne nie oczekuje porady prawnej tudzież wykładu o bezpieczeństwie.

Natomiast Ty, zachowujesz się jak polityk któremu zadano pytanie:
Czy według pana, powinno się podpisać ACTA ?

Na co polityk odpowiada.

Jeśli chodzi o piractwo komputerowe, to nasz partia ..... ble, ble, ble, czyli .... nikogo nie interesujący bełkot.


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#14

Post napisał: Grawer.Gift » 27 lip 2014, 13:07

lajosz pisze:wszystko zgodne z logiką, albowiem po to właśnie są fora tematyczne.
.

Jak będę miał chwilkę wolną , albo i dwie, to spróbuję taką ,,logikę" zaprezentować i wypunktuję dowolne wypowiedzi niezgodne z Twoją logiką.
Chyba dwie chwilę to za mało, bo musiałbym mieć cały dzień wolny, aby temu podołać.

Czyli mam rozumieć że w wypowiedziach nazwijmy go ,,kolegi" kubusa doszukałeś się logiki?
i głuchy jesteś na argument że to była próba wskoczenia mi na garba, a nie logika?
Zachował się jak przysłowiowy Najman, który pluje na każdego przed walką, by później odklepać mate.

Włożę na początek niewielki wysiłek, aby dostrzec Twój związek z tematem..... czy aby nie zaśmiecasz tematu swoimi przemyśleniami których nie każdy ma chęć poznać?
Przyganiał kocił garowi.
parafrazując Twoją wypowiedz : zachowujesz się jak Palikot którego nikt już nie słucha a on i tak gada bez sensu.
Pokazałbyś swój związek z tematem i logiką to może przyznam Ci racje.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#15

Post napisał: lajosz » 27 lip 2014, 13:30

@marek_maro

Witamy nowego kolegę na forum.

Jak widzisz, dyskusja odbiegła od tematu, a ja nie mam ochoty na dalszą dyskusję, więc jeśli:

-- zamieścisz tu rysunek z Corela (we właściwej skali oczywiście)
-- podasz jaką maszyną dysponujesz lub jakiego ta maszyna używa postprocesora
-- podasz jakimi narzędziami (frezami) dysponujesz
-- jakiego materiału masz zamiar użyć (i jego wymiary) do wyfrezowania tych części
-- ogólny opis co do czego

To w ramach ćwiczenia zrobię dla Ciebie gotowy do wykonania program (czy G-Code jak kto woli)


Autor tematu
marek_maro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2014, 18:23
Lokalizacja: GW

#16

Post napisał: marek_maro » 28 lip 2014, 16:56

lajosz pisze:@marek_maro

Jak widzisz, dyskusja odbiegła od tematu, a ja nie mam ochoty na dalszą dyskusję (...)
A no widzę, że dyskusja odbiegła od tematu ;) A co do Twojej propozycji bardzo dziękuję za chęci ale już wszystko gotowe...

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”