Problem z frezem !!!

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

jarosław pawlik
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 09 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: toruń

#11

Post napisał: jarosław pawlik » 21 lip 2014, 12:50

Mam klienta, który zakupił płytę mdf w bardzo dobrej cenie. Dwa razy w ciągu zmiany wymieniał frez i nie pomagało podkręcanie obrotów do 24000 ani wolny posuw. Okazało się po dłuższych oględzinach ,że płyta mdf ma w sobie kawałki drutu, szkła i Bóg wie czego jeszcze. To jest główna przyczyna tępienia się narzędzia. Pozdrawiam



Tagi:


Autor tematu
Frezołamacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2014, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Frezołamacz » 21 lip 2014, 13:23

A to bardzo ciekawe :-o Godne potwierdzenia przez innych. Zdarzyło sie komus slyszec takie nowinki. Jestem w stanie w to uwierzyć. Biada temu kto pracuje przy mlynie i butelki - względy zdrowotne jak i bezazczelnosc. :-o

[ Dodano: 2014-07-21, 13:27 ]
z kom. pisze - ^^wrzuca butelki.


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 397
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#13

Post napisał: NFZ » 21 lip 2014, 18:57

Potwierdzam.
Kiedyś producent płyt odbierał(może nadal to robi?) od "nas" po kilkanaście-kilkadziesiąt kubików pyłu tygodniowo, dopiero po jakiejś(kolejnej?) awarii u rzeczonego, "góra" dała znać iż do kontenerów ma trafiać wyłącznie czysty, suchy pył ;)

Inna sprawa że nigdy w życiu nie trafiłem na emdefkę(a tym bardziej hadeefkę) z jakimś śmieciem - najgorsza jaką widziałem miała widoczne gdzieniegdzie drobne wióry(normalnie są dosyć "homogeniczne").
Co innego taka wiórówka, tam numery typu "nasypu mineralnego" czy innych metalowych wiórów były na porządku dziennym - i było to jak najbardziej zamierzone(sic!).
Było/były, jako większość współczesnych chyba tylko dzięki okleinie w jednym kawałku się jako tako trzyma ;)


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 893
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#14

Post napisał: bh91 » 22 lip 2014, 13:32

Tak, jest już na 2 razy, posuw 3 i jakoś leci, ale te boczki robię najpierw bo coś mi mówi że to przez nie to się wydarzało.
No, jak coś sie łamie to zmiana paremetrów lub programu to norma. Powodzenia życzę.
Jest robota - jest pinonc :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”