Czy trudno przenieść taki obraz na frezarkę ?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

sam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 104
Rejestracja: 07 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: sam » 06 lut 2014, 23:35

Mnie się wydaje, że sprawa jest bardziej skomplikowana, a powolne dozowanie istotnych wiadomości przez autora wątku będzie tylko źródłem niepotrzebnego miotania się od ściany do ściany.
Zadam pytanie żeby uświadomić o co mi chodzi:
A jak będziesz dociskał blachę do tej matrycy, żeby się wytłoczyła?
Trzeba brać pod uwagę cały proces, a nie poszczególne etapy w oderwaniu od siebie.
Raz jest wymiar 500x300, potem 400x300. Najpierw przeniesienie rysunku do frezarki, potem tłoczenie blachy.
Ja wymiękam :)
Zajrzę tu jak się coś wyklaruje.
Tomek, czy nie pytałeś niedawno na signs.pl o to jak nadrukować rysunek na plexi do ręcznego grawerowania?
Uważam, że powinieneś poprosić kogoś o pomoc w zorganizowaniu całego procesu (nawet za opłatą) bo inaczej się zaplączesz w działania bez sensu.



Tagi:


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#12

Post napisał: tomk38 » 06 lut 2014, 23:35

nie no jesli to ma trwac conajmniej 8 godzin to porażka


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#13

Post napisał: kubus838 » 06 lut 2014, 23:47

tomk38 pisze:nie no jesli to ma trwac conajmniej 8 godzin to porażka

Ja nie mówię, że to zawsze będzie tyle trwało. Ale jeżeli chcesz tego używać jako stempla do blachy cynowej to musisz to zrobić dokładnie. A przecież proces obróbki też nie będzie tak wyglądał, że włączysz maszyne frez wjedzie i za godzine skończy na gotowo. przecież będziesz musiał wymieniać frezy i czym cieńszy to tzreba zastosować bardziej delikatne "warunki" obróbki.

robert


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#14

Post napisał: lajosz » 06 lut 2014, 23:47

@tomk38

Można wykonać model np. w Artcamie, nawet bezpośrednio wrzucając jedną z tych bitmap z linka i będzie to wyglądać (po wygładzeniu) całkiem znośnie.
Jednak przy wymiarach jakie podałeś, głębokość 30mm nie będzie adekwatna bo po prostu będzie to wyglądać (ogólnie pisząc) źle.
Natomiast przy głębokości 10mm wygląda już znośnie.

Popatrz:
Na górze mapa bitowa z linka, a na dole model z niej wykonany bezpośrednio.

Obrazek

Wszystko fajnie, ale jeśli zrobimy z tego płaskorzeźbę, to ginie cała idea fraktali.


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#15

Post napisał: tomk38 » 07 lut 2014, 09:36

lajosz pisze:
Wszystko fajnie, ale jeśli zrobimy z tego płaskorzeźbę, to ginie cała idea fraktali.
dlaczego? mogą to być fraktale - reliefy - płaskie.

mój zamysl jest taki że klient na stronce tworzy sobie takiego fraktala a ja mu go wykonuje na frezarce, potem odciskam ( prase już posiadam . tłoczenie z cyny która wejdzie w taką formę z pleksi, jako tłocznik mata elastomerowa) .

kwestia że należałoby udostępnić klientowi odpowiednio okrojony program do tworzenia tych fraktali. z uwzględnieniem ograniczeń frezarki, np. 2 czy 3 frezów co by generowany fraktal nie był zbyt skomplikowany....


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6106
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#16

Post napisał: oprawcafotografii » 07 lut 2014, 10:04

Zapomnij. Biznesu z tego nie bedzie.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#17

Post napisał: kubus838 » 07 lut 2014, 15:24

Tylko pytanie po co klient będzie to zamawiał? Do czego ma mu być to potrzebne? Żeby nie było tak, że zainwestujesz a nikt tego nie będzie chciał kupić. Ja wiem dostaniesz dotacje z UE ale jeżeli jej nie wykorzystasz to nie wiem czy jakiegoś zwrotu nie będą żadać. A tu na forum jest sporo ludzi którzy wykonają taki projekt. Choćby kolega Lajosz. Wystarczy tylko u niego zamówić program, na frezarke później tylko wyfrezować i zrobić odcisk. Jeżeli klięnt bedzie w programie umieszczonym na stronie sam wykonać formę i jeszcze zapłacić to możesz być pewny, że napewno będzie niezadowolony.

robert


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#18

Post napisał: tomk38 » 07 lut 2014, 17:29

kubus838 pisze:Jeżeli klięnt bedzie w programie umieszczonym na stronie sam wykonać formę i jeszcze zapłacić to możesz być pewny, że napewno będzie niezadowolony.

robert
chodzi o to że klient bedzie mógł sam wykreować bajerancką metalową, oczojebną płaskorzeźbę...

poza tym ten pomysł to tylko luźna myśl która wpadła mi wczoraj i rzuciłem na forum, co o tym wogóle sądzicie :grin:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#19

Post napisał: kubus838 » 07 lut 2014, 19:29

Kolego tomk38

Może pomysł i dobry ale w życiu nie bardzo mu wróże przyszłość. Przecież klient powinien to robić ale przy Tobie bo sam raczej nie da rady. Chociażby dlatego, że barwy na monitorze komputera nie zawsze są takie jak w rzeczywistości z wymiarami jest dokładnie to samo. No i jak już to będziesz musiał wymyśleć jakiś patent na stronie aby ten kto wejdzie będzie umiał sie tym posługiwać. Wszystkich raczej nie dasz rady nauczyć choćbyś stworzył tutorial do nauki napisany i obrazkowy. No dobra ale jak ściągniesz klientów? Przecież ta płaskorzeźba musi im być do czegoś potrzebna.
Rozumiem, że każdy sposób na zarabianie kasy jest dobry ale wtedy kiedy zarabiasz. A to co ty wymyśliłeś - chodzi mi projektowanie płaskorzeźby może dać jakieś fundusze, ale w tej chwili powielasz to co robią inni tylko chcesz szybciej "dojść" do klienta. A jak wiesz ludzie wolą kierować inną reką niz swoją aby cos powstało. Je jestem sceptycznie do tego nastawiony ale próbuj, a może Ty dasz zrobić coś takiego co przyniesie Ci zyski.

robert

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#20

Post napisał: Segitarius » 07 lut 2014, 21:11

Cześć.


Jest fajny darmowy programik - Artveawer. Zajmuje kilka mega ale ma ful opcji które się przydadzą. Na początek spróbuj zrobić tak:

1) Otwórz nim ten twój fraktal.
2) Wybierz u góry select - all
3) Image - adjustments - apply canvans - albo greyscale ( co ci bardziej leży)
4) zapisz jako bmp i wyślij do progrmu b2g.

Możesz sterować głębią szarości. Ma to wpływ na wysokości obróbki z osi Z.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”