Seron 6090 Expert czy coś innego, do aluminium PA9

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

kanewr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2013, 14:56
Lokalizacja: Wieluń

#11

Post napisał: kanewr » 15 sty 2014, 14:31

Witam
Kolego w temacie rzeczy co chcesz robić polecałbym ci coś takiego co widziałem na targach Euromold.
http://www.imes-icore.de/produkte/produ ... SPY+series
maszynka bajer...aluminium robi jak masło, precyzja super

jest też coś bardziej ekonomicznego co myślę dało by radę
http://www.imes-icore.de/produkte/produ ... MOD+series
na Euromodzie cena tej najmniejszej frezarki była chyba w okolicy 16 000 EUR. W tej cenie nawet chyba Kimla wychodzi znacznie drożej za takie pole przy servonapędach.

Jak chcesz robić dużo,szybko i precyzyjnie nie bierz się za psedochińczyki. Trzeba wydać więcej ale potem maszyna hula i nie trzeba dokładać do eksploatacji.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 28 lut 2014, 13:13

Antekpl pisze:Witam,

nie będą to płaskorzeźby. Będą to elementy maszyn.
Wymagana dokładność na poziomie 0.05mm i praca maszyny po 8-10 godzin dziennie, 5-6 dni w tygodniu....
A masz juz klimatyzowane pomieszczenie ze stabilna temperatura?

To 0.05mm mozesz stracic tylko z powodu rozgrzania sie wrzeciona i maszyny...

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: nicek » 01 mar 2014, 15:42

Obejrzyj sobie ten film i porównaj wydajność, a odpowiesz sobie co kupić.
http://www.kimla.pl/mov-116-Wielkoforma ... luminium/1
A jak jeszcze zobaczysz jak maszyny są robione to odpowiedź już masz.
http://www.kimla.pl/mov-119-Proces-prod ... ek-Kimla/1


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#14

Post napisał: oprawcafotografii » 01 mar 2014, 16:42

Eeee tam - to akurat kwestia mocy wrzeciona - inne maszyny tez tak moga.

q

Awatar użytkownika

szymo23
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:04
Lokalizacja: xxx

#15

Post napisał: szymo23 » 02 mar 2014, 23:10

Rzadko bywam na tym forum ale, co tu wchodzę to mnie krew zalewa na szeroko idący marketing i komercję niemającą nic wspólnego z faktyczną rolą tego forum. Odradzam wszystkim kupowania maszyn w oparciu o filmy reklamowe czy pogłoski. Wiele firm produkujących zatrudnia tu ludzi do śledzenia tematów i wpisów na ich konto. Referencje czy też opinie to pranie umysłów klientom.
Jest wiele firm które robią dobre maszynki dbają o jakość i mają solidne rozwiązania, ale o nich coraz słabiej tu się słyszę. Forum stało się mechanizmem zarobkowym a nie mechanizmem pomocy.

Byłem u wielu producentów i widziałem sporo maszyn znam problemy i możliwości bo żyję z pracy ich maszyn. Nie patrz kolego na rozmiar firmy, czy też na opinię na tym forum, bo według mnie to forum jest „o-kupione” a patrz na produkt bo chyba on Cię interesuje. Z tego co widzę ostatnio to producenci zamiast rozwijać produkty to pompują się jak balony pokazując kto ma większego. Jakość tych maszyn zaczęła się psuć te które kupiłem parę ładnych lat temu pracują a te teraz nowe niby lepsze byle do gwarancji i to również te zagraniczne.
Materiały stosowane są coraz gorszej jakości, wrzeciona lecą na potęgę, paski, koła zębate, listwy, i śruby to jedno wielkie …. Dodam wam że wiem co piszę daje przykłady.
Maszyna kupiona na przepięknych listwach helikalnych cichutka, dokładna stuka po pół roku bramą jak kowal młotem z prawie milimetrem luzu.
Maszyna na śrubach kulowych po roku luzy – mechanik rozebrał by wymienić nakrętkę i przynosi śmiejąc się, że kulki pokradli z nakrętki – i faktycznie kiedyś były 3 rzędy teraz 2.
Listwy zębate pracowały ze 4 lata, po wymianie pracowały miesiąc – cholerne „skosy”.
Koła --- pominę te uwagi zbyt dużo trzeba by czytać.
Paski – to jakaś kpina.

Najskuteczniejszą metodą, którą polecam wszystkim chcącym kupić dobrą maszynę to wizyta u ich klientów, którzy pracują na podobnym materiale. Rozmawiaj koniecznie z operatorem i właścicielem bo Ci co wybierali nie zawsze powiedzą prawdę – tam zaczynają się układy $. Tak czy owak dopilnuj osobiście, bo jak wyślesz kogoś to....może Ci kupią maszynę.

P.S.
0.05 mm – zapomnij, rzadko które mają takie dokładności i na pewno nie te mapowane programowo – tylko szlifowana mechanika.
W trumnie z Baltony wyglądasz jak żywy


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#16

Post napisał: oprawcafotografii » 03 mar 2014, 07:59

szymo23 pisze:...
Jest wiele firm które robią dobre maszynki dbają o jakość i mają solidne rozwiązania, ale o nich coraz słabiej tu się słyszę.
Podziel sie wiedza ktore to firmy.

Ciagle szukam zlotego srodka do obrobki aluminium i nic, a gotowka czeka...
Najskuteczniejszą metodą, którą polecam wszystkim chcącym kupić dobrą maszynę to wizyta u ich klientów, którzy pracują na podobnym materiale. Rozmawiaj koniecznie z operatorem
Prawda. Tylko najpierw trzeba znalezc posiadacza danej maszyny, ktory bedzie chcial
dzielic sie opinia. Potem jeszcze przydaloby sie zeby ten posiadacz znal sie na robocie
a czesto niestety nie zna ;)

q

Awatar użytkownika

szymo23
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:04
Lokalizacja: xxx

#17

Post napisał: szymo23 » 03 mar 2014, 09:32

Uuuu niestety nikogo teraz nie polecam.
Na pewno nie K... bo jak przyjdzie serwis to kolega zrozumie gdzie problem.
Żaden ze znanych serwisów tych maszyn nie naprawia więc jesteś na łasce i proś jak małe dzicko o lizaczka.
W trumnie z Baltony wyglądasz jak żywy


Kaaroll
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2014, 09:46
Lokalizacja: Łódź

#18

Post napisał: Kaaroll » 07 mar 2014, 12:53

Witam ponownie szanowni koledzy, dzieję się tu rzecz dziwna. Wyjaśnię o co chodzi w tamtym tygodniu po długich miesiącach bycia tylko gościem na forum zarejestrowałem się i umieściłem swój wpis. Kolega szuka obrabiarki do aluminium tak się składa że sam tez pracuję w tym materiale na obrabiarce która mogę śmiało polecić i tak też zrobiłem. Kolega który wpisał się powyżej też poleci te właśnie maszynę a konkretnie mam na myśli Havoka - wyprodukowanego przez firmę Plot Electronics z przepięknych Mazur. Jestem człowiekiem dość zajętym i po tygodniu chciałem zobaczyć jak dyskusja się toczy i co? Mój wpis został usunięty. To chyba świadczy o dużej stronniczości forum i ich moderatorów. Czy ktoś z Państwa może wyjaśnić sytuacje znikających wpisów?


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#19

Post napisał: oprawcafotografii » 07 mar 2014, 13:12

Mozesz pokazac jakis filmik z tego Havoka?
I najlepiej efekt pracy?

U mnie aluminium smiga tak (frez 3mm, PA6):

[youtube][/youtube]

q


Kaaroll
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2014, 09:46
Lokalizacja: Łódź

#20

Post napisał: Kaaroll » 07 mar 2014, 14:22

Nie mam teraz sprzętu do nagrywania, ale w poniedziałek się tym zajmę to prześlę ci filmik.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”