Pomoc - praca semestralna: tokarka, frezarka

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Selegne
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:53
Lokalizacja: Vigo

Pomoc - praca semestralna: tokarka, frezarka

#1

Post napisał: Selegne » 03 gru 2013, 16:04

Witam,
jestem studentką politechniki która postawiła wyjechać na Erasmusa do Hiszpanii. Niestety standardem tej uczelni jest napisanie pracy semestralnej tj napisanie programów CNC do zrobienia 3 cześci. Ja w życiu nie miałam nic wspólnego z tym także bardzo proszę o pomoc. Myślę, że to nie byłoby dla Was trudne... Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc to proszę o wiadomość a wtedy udzielę więcej informacji...



Tagi:


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Raven » 03 gru 2013, 21:16

Zupełnie nie wiem dlaczego... ten post przypomniał mi pewien uroczy tekst:

Urzekła mnie Twoja historia... :mrgreen:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Pomoc - praca semestralna: tokarka, frezarka

#3

Post napisał: lajosz » 03 gru 2013, 21:46

Selegne pisze:Niestety standardem tej uczelni jest napisanie pracy semestralnej

........................ a wtedy udzielę więcej informacji...
Cholera, rzeczywiście jakaś dziwna ta uczelnia.
Chcą jakiejś pracy .... .. czy czegoś tam.
No ale jeśli łaskawie udzielisz informacji, to "zapewne" znajdziesz tu kogoś, kto z wypiekami na twarzy będzie klepał kod dla Ciebie albo machnie coś w jakimś CAM-ie.

A teraz poważnie.
Mam nadzieję, że nikt nie zechce pomóc i to (z całym szacunkiem) dla Twojego dobra.


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#4

Post napisał: DanAmigo » 03 gru 2013, 22:03

Selegne, tak z czystej ciekawości może napisz co chcesz w życiu robić poza studiowaniem?
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#5

Post napisał: lajosz » 03 gru 2013, 22:42

Selegne pisze: W Polsce studiuję ......
Czy to znaczy, że nie jesteś Polką ?

Pytam, bo jeśli nie jesteś z Polski, to mogłoby to tłumaczyć Twój pierwszy wpis.
Otóż Twój pierwszy post jest napisany w taki sposób, że czytający go Polacy mogli odnieść wrażenie, że jest bardzo roszczeniowy.
Przykładowo ja, zrozumiałem ten Twój post w taki sposób, że:

Nie chce mi się nic robić.
Chcę żeby ktoś zrobił to za mnie.
Chcę żeby to była tego kogoś inicjatywa.
Łaskawie udzielę informacji.


Taka rada na przyszłość.
Jeśli nie znasz języka zbyt dobrze, to poproś kogoś Polaków (native language) żeby napisał posta dla Ciebie i wtedy unikniesz nieporozumień.


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#6

Post napisał: DanAmigo » 03 gru 2013, 22:49

Selegne pisze:Oprócz studiowania chce się zajmować tym co najważniejsze w moim kierunku czyli: Zintegrowane systemy zarządzania produkcją. W Polsce studiuję zarządzanie produkcją ale niestety tutaj musiałam wybrać taki a nie inny przedmiot, który jest związany stricte z samą produkcją więc po prostu nie miałam okazji się nauczyć CNC wcześniej.
Z programami to małe piwo :wink: . Z tego co napisałaś wynika, że Hiszpanie do sprawy podchodzą trochę bardziej życiowo niż polibuda na której studiujesz ( bez obrazy ). Jakoś zarządzający produkcją nie mający pojęcia o programowaniu, już o samej produkcji nie wspomnę to kolejny bezrobotny po studiach.
To była taka mała dygresja :wink: . A teraz jeśli chodzi o te detale i programy to może trochę więcej informacji?
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!


Autor tematu
Selegne
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:53
Lokalizacja: Vigo

#7

Post napisał: Selegne » 03 gru 2013, 23:00

Niestety jestem Polską i z góry przepraszam, że tak odebrano moją wypowiedź. Moja uczelnia faktycznie nie podchodzi do nauki w sposób życiowy aczkolwiek wiem, że gdy wybiorę określoną specjalizację to wtedy już inaczej to wygląda. To nie jest tak, że sama nic nie robię w sprawie tego projektu czytam poradniki, informacje itp ale niestety dla kogoś kto nie miał nigdy z tym nic wspólnego jest to naprawdę trudne.

Na razie byłabym wdzięczna za linki do jakichś dobrych stron - dla osób które są totalnie nieogarnięte - takie informacje od podstaw na temat CNC simulation Pro (najlepiej)


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#8

Post napisał: DanAmigo » 03 gru 2013, 23:11

lajosz, jak dla mnie a jestem Polakiem ten post brzmiał inaczej. Proponuję nie uogólniać cytuję :"Otóż Twój pierwszy post jest napisany w taki sposób, że czytający go Polacy mogli odnieść wrażenie, że jest bardzo roszczeniowy." łatwiej było napisać: "Czytając Twój post odniosłem wrażenie, że jesteś bardzo roszczeniowa". To tak na marginesie :twisted:

Selegne, wstaw rysunki części, będzie prościej pomóc z tym, że pewno będziesz musiała odpowiedzieć jeszcze na całą masę pytan :razz: ale kto pyta nie błądzi :mrgreen:

A tak na marginesie to czemu piszesz niestety jestem Polką ??
Ostatnio zmieniony 03 gru 2013, 23:29 przez DanAmigo, łącznie zmieniany 1 raz.
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post napisał: Raven » 03 gru 2013, 23:25

Selegne - rzeczywiście.... jeżeli jak piszesz jesteś Polską to jest to wielkie niestety.

A skoro nie masz pojęcia o CNC i jesteś na uczelni która tego wymaga, no to cóż powiedzieć...

W normalnych krajach nie każdy "musi" ukończyć studia, i nie każdy "musi" mieć magistra.

Tylko w tej krainie mlekiem, miodem i partactwem płynącej "każdy" jest "oh ah" magister.


Autor tematu
Selegne
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 gru 2013, 15:53
Lokalizacja: Vigo

#10

Post napisał: Selegne » 03 gru 2013, 23:32

Dzięki bardzo za zainteresowanie
Wklejam 3 części każdą z nich mam wykonać : 1- za pomocą tokarki, 2 - frezarki, 3- frezarki i tokarki.
Na podstawie wcześniejszego projektu, który zrobiłam (a było w nim rozpisanie każdej operacji na kolejne kroki i dobranie parametrów) mam teraz napisać program najlepiej w CNC Simulation Pro. Niestety już wiem, że mój wcześniejszy projekt nie był do końca dobrze zrobiony, więc chciałabym po prostu zrobić to zadanie dobrze, tzn nie przyjmując tych złych danych które dobrałam wcześniej
1) Obrazek


2) Obrazek

3) Obrazek

[ Dodano: 2013-12-03, 23:38 ]
Raven pisze:Selegne - rzeczywiście.... jeżeli jak piszesz jesteś Polską to jest to wielkie niestety.

A skoro nie masz pojęcia o CNC i jesteś na uczelni która tego wymaga, no to cóż powiedzieć...

W normalnych krajach nie każdy "musi" ukończyć studia, i nie każdy "musi" mieć magistra.

Tylko w tej krainie mlekiem, miodem i partactwem płynącej "każdy" jest "oh ah" magister.
Jestem na wymianie za granicą pół roku i tutaj tego wymagają, a na mojej uczelni nie.
Nie musisz mi pomagać jak nie chcesz ale proszę Cię, sama dobrze wiem jak w bardzo beznadziejnej sytuacji jestem, więc nie musisz tego pogłębiać. Nie chcesz pomóc ok rozumiem, ale proszę też bez zbędnych komentarzy które nic nie wnoszą. ( Bez obrazy)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”