Początkujący programista prosi o pomoc

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
snoopy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2012, 16:26
Lokalizacja: z Polski

Początkujący programista prosi o pomoc

#1

Post napisał: snoopy » 11 paź 2013, 16:10

Witam. Jako, że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. Jak już napisałem w tytule jestem początkujący. Pracuję na laserze l3030 i staram się pisać programy w Tops 100. Otóż mój pierwszy program wyglądał tak, że po wycięciu każdego detalu głowica pozostaje opuszczona w pozycji cięcia- nie podnosi się. Wyskakuje komunikat że N block coś tam coś tam has no end i każdy kolejny detal trzeba poszczać dalej z REENTRY. Co robię nie tak ??

Niedawno też w topsie po uruchomieniu TECHNOLOGI zaczął wyskakiwać mi komunikat: ""Aktywna jest funkcja zabezpieczenia niestabilnych konturów mikropołączeniami Tops, ale brak długości mikro połączeń w regułach pracy."" Coś się poprzestawiało czy ja coś pogrzebałem ??



Tagi:


Techmarg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 09 paź 2013, 09:37
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Techmarg » 08 lis 2013, 10:52

Co do pierwszego akapitu, przypomina to trochę komunikat mówiący o braku deklaracji końca programu. Sprawdź czy w ostatnim bloku masz instrukcję M30.

Drugi akapit niestety nic mi nie mówi.

Pozdrawiam,
Dawid TECHMARG
Kursy na przemysłowe centra obróbcze CNC

www.techmargcnc.pl

Programowanie ISO (G-kody) oraz układy sterowania Sinumerik i Heidenhain


Autor tematu
snoopy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2012, 16:26
Lokalizacja: z Polski

#3

Post napisał: snoopy » 09 lis 2013, 11:59

drugi akapit już ogarnięty, co do instrukcji M30 mam taka instrukcję w ostatnim bloku a problem nadal występuje, może dlatego że linijkę wcześniej mam zapis

TC_PART_END(-1)

P.S ale sprawdzę jeszcze raz dla pewności na maszynie czy problem znikł
Co ciekawe zauważyłem że pierwszy komunikat "chanel 1 bla bla bla odnosi się do bloku N70 gdzie widnieje nazwa arkusza wraz ze ścieżką do pliku,pojawia się on dokładnie w chwili wycinania pierwszego detalu co do komunikatu po następnych detalach nie pamiętam których bloków dotyczą, ale pojawiają się też w trakcie palenia detali

Może komunikat N70 pojawia się dlatego że w pracy pliki trzymane są przykładowo na dysku D u mnie na C, czy ma to jakieś znaczenie ??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”