Kilka pytań od laika

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
wro.jak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2013, 16:37
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: wro.jak » 20 paź 2013, 22:39

dziękuję za pomoc. Dzisiaj wykonałem kilka prostych podstawowych rysunków w solid edge, próbnie wrzuciłem do wrykrysa i widziałem wygenerowany kod do maszyny.

Mam kolejne kilka pytań.
Jak kod który jest w wykrysie przekopiować w gotowy plik do odczytania na maszynie? Nigdzie tam nie miałem opcji zapisz, eksportuj lub coś takiego.

Kolejne pytanie - aby w solid edge moc zapisac plik w formacie *dxf musiałem odpalić przy starcie podkategorie rysunek - jest tam dość uboższa możliwość wykonywania rysunków niż w "część" czy "część blaszana".
Pondadto robiąc część w "rysunku" pojawia się tabela z dany"cmi techniczna czyli kto wykonał rysunek temat itd - nie ma możliwości usunięcia tego a plazma traktuje to jako wzór do wypalenia.
Tak więc jak wyeksportować w solid edge część którą mam zaprojektowaną w podkategorii "część" lub "część blaszana" do podkategorii rysunek?
Dziękuję za odpowiedzi oraz ciągłość tematu.



Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#12

Post napisał: pprzemo88 » 20 paź 2013, 22:46

sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#13

Post napisał: PiRo_man » 21 paź 2013, 12:10

Do w pełni funkcjonalnej wersji WRYKRYSa potrzebujesz klucza, który dostarcza firma STIGAL. Przy zakupie wypalarki firma powinna otrzymać klucz USB z oprogramowaniem dzięki któremu można korzystać z wszystkich dostępnych funkcji WRYKRYSa. Jeśli nie masz tego klucza, pozostaje Ci ręczne przepisanie kodu do pliku, i zapisanie go z rozszerzeniem*.CNC.
Nie wiem jak sprawa wygląda w SolidEdge, na ZW3D na którym procuje jest możliwość eksportować element do pliku z rozszerzeniem DXF.
Jeśli na SolidEdge'u się nie da (w co wątpię), to możesz jeszcze skorzystać z wbudowanego do WRYKRYSa programu CADowskiego o nazwie InterCAD (o ile dobrze pamiętam). Jest trochę ubogi, i jak dla mnie trochę dziwnie się w nim modeluje, ale jeśli nie masz innej możliwości, to chyba warto się nim zainteresować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”