Szlifierka Sinumerik

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
JakubCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: kochana ojczyzna

Szlifierka Sinumerik

#1

Post napisał: JakubCNC » 03 sie 2013, 13:05

Mam w pracy szlifierkę Siemensa która działa pod 810. I tu rodzą się moje wątpliwości. W każdym opisie tego jezyka pojawiają sie zagadnienia tylko z Toczenia i Frezowania, nie ma nic słowa o szlifowaniu. Ta szlifierka ma tak samo jak tokarka dwie osie, wiec nie będzie problemu z napisaniem konturu przedmiotu, tylko jak zaprogramować zabierak z narzędziem?, na wrzeciono nie bedzie problemu bo jest takie same jak w tokarce wszystko.

Na tej szlifierce mam obrabiać otwory, wiec przydał by się cykl szlifowania otworów, lecz nigdzie takiego czegos nie ma, wiec pomyslałem, że mozna zrobić to cyklem wytaczania otworów. Nie stety w googlach niema nic o cyklu wytaczania :(. Mógłby mi ktoś napisać która to funkcja G



Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

Re: Szlifierka Sinumerik

#2

Post napisał: pprzemo88 » 03 sie 2013, 13:38

JakubCNC pisze:Mam w pracy szlifierkę Siemensa która działa pod 810. I tu rodzą się moje wątpliwości. W każdym opisie tego jezyka pojawiają sie zagadnienia tylko z Toczenia i Frezowania, nie ma nic słowa o szlifowaniu. Ta szlifierka ma tak samo jak tokarka dwie osie, wiec nie będzie problemu z napisaniem konturu przedmiotu, tylko jak zaprogramować zabierak z narzędziem?, na wrzeciono nie bedzie problemu bo jest takie same jak w tokarce wszystko.

Na tej szlifierce mam obrabiać otwory, wiec przydał by się cykl szlifowania otworów, lecz nigdzie takiego czegos nie ma, wiec pomyslałem, że mozna zrobić to cyklem wytaczania otworów. Nie stety w googlach niema nic o cyklu wytaczania :(. Mógłby mi ktoś napisać która to funkcja G
Z troski o twoje zdrowie i wspolpracownikow poradze ci odpusc se ten temat bo zabijesz kogos jak i rozwalisz maszyne.
Masz 0 pojecia o temacie ale pewnie szefowi powiedziales ze umiesz wszystko?Nas tez starasz sie oklamac ze w google nic nie ma? Niestety szefa mogles oklamac ale nas nie.
Ciekawe o jakiej granulacji uzyjesz kamieni :mrgreen:

ps: skoro ktos przewidzial ze ta maszyna ma szlifowac otwory to pewnie juz ktos na niej to robil wiec zapytaj tego kogos on ci powie.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Autor tematu
JakubCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:56
Lokalizacja: kochana ojczyzna

#3

Post napisał: JakubCNC » 03 sie 2013, 14:54

Z tego co mi koleś wspominał to któraś z maszyn została przerobiona na politechnice, i wydaje mi sie, ze własnie ta, z tokarki szlifierke do otworów zrobili. Czyli raczej to jest nie standardowa maszyna, bo pracuje pod jerzykiem do tokarek, a szlifuje otwory. Dlatego nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrać. Pomyślałem, ze ktoś juz miał doczynienia z takimi Transformersami :D, dlatego pytam ;)

Ale przemo wie lepiej :), ciesze sie ze dzięki moim postom nie świadomie próbujesz sobie podnieść poczucie własnej wartości, krytykując kogoś po jednym poście. Ale powiem Ci szczerze, ze nie tedy droga


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Szlifierka Sinumerik

#4

Post napisał: kamar » 03 sie 2013, 19:38

JakubCNC pisze: Mógłby mi ktoś napisać która to funkcja G
G1 i G0 :)

[youtube][/youtube]


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#5

Post napisał: pprzemo88 » 05 sie 2013, 22:09

JakubCNC pisze:Z tego co mi koleś wspominał to któraś z maszyn została przerobiona na politechnice, i wydaje mi sie, ze własnie ta, z tokarki szlifierke do otworów zrobili. Czyli raczej to jest nie standardowa maszyna, bo pracuje pod jerzykiem do tokarek, a szlifuje otwory. Dlatego nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrać. Pomyślałem, ze ktoś juz miał doczynienia z takimi Transformersami :D, dlatego pytam ;)

Ale przemo wie lepiej :), ciesze sie ze dzięki moim postom nie świadomie próbujesz sobie podnieść poczucie własnej wartości, krytykując kogoś po jednym poście. Ale powiem Ci szczerze, ze nie tedy droga
Podniesc poczucie wartosci ? :mrgreen: raczej dbam o twoje zdrowie bo jakis idiota kazal ci albo i nie szlifowac na jakims wynalazku ktory se studenciaki wymodzili na polibudzie.
Masz pojecie o szlifowaniu ? czy bedziesz dopiero dochodzil o co biega metoda prob i bledow :grin:
I dlatego sugeruje zeby sie spytac kogos co sie zna na tej maszynie czyli pracownika lub tych madrali z polibudy...
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


krispok2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2013, 20:24
Lokalizacja: krakow

Re: Szlifierka Sinumerik

#6

Post napisał: krispok2 » 15 sie 2013, 22:55

JakubCNC pisze:Mam w pracy szlifierkę Siemensa która działa pod 810. I tu rodzą się moje wątpliwości. W każdym opisie tego jezyka pojawiają sie zagadnienia tylko z Toczenia i Frezowania, nie ma nic słowa o szlifowaniu. Ta szlifierka ma tak samo jak tokarka dwie osie, wiec nie będzie problemu z napisaniem konturu przedmiotu, tylko jak zaprogramować zabierak z narzędziem?, na wrzeciono nie bedzie problemu bo jest takie same jak w tokarce wszystko.

Na tej szlifierce mam obrabiać otwory, wiec przydał by się cykl szlifowania otworów, lecz nigdzie takiego czegos nie ma, wiec pomyslałem, że mozna zrobić to cyklem wytaczania otworów. Nie stety w googlach niema nic o cyklu wytaczania :(. Mógłby mi ktoś napisać która to funkcja G
Nie znam dobrze stereowania 810. Pracuje na szlifierce że sterowanie 840 D.
Ale jeśli chodzi o szlifowanie otworów proponuje koledze trochę poszukać w sieci. Przede wszystkim o ruchu wahliwym . To funkcja stworzona przez Siemensa specjalnie pod kontem szlifowania. W instrukcjach Siemensa są również przykłady .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”