Poszukuje informacji na temat ciecia kablem ( wire cutting )

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
raben
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2011, 20:45
Lokalizacja: Cheltenham

Poszukuje informacji na temat ciecia kablem ( wire cutting )

#1

Post napisał: raben » 31 lip 2013, 20:54

Mam nadzieje, ze to odpowiedni dzial. Nie znalazlem nic o wire cutting ( plazma, woda itd ale nie ma kabelka ).

W pracy stoi sobie maszyna ,,Robocut''. Puki co jest operator, ktory ja programuje recznie aby wycinac proste sprawy. Kiedys jeden z praktykantow robil projekt aby sprawdzic czy sami mozemy nia wycinac narzedzia ktorymi potem formujemy inne produkty lecz im bardziej skomplikowany projekt tym ciezej robic to recznie.
Moje pytanie. Po pierwsze czy ktos ma jakies info o tego typie maszynach. Ksiazki, pdf-y, symulatory, oprogramowanie.
Po drugie jakie najlepsze oprogramowanie. Czy w solidcamie mozna cos robic czy jest cos lepszego co sobie z tym poradzi ( mastercam ? ).
O to maszynka ktora mamy. Moze ma ktos cos podobnego na skladzie i moze cos poradzic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 31 lip 2013, 21:36

szukaj informacji na temat cięcie drutem, znajdziesz dużo info, na forum i google.


Autor tematu
raben
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2011, 20:45
Lokalizacja: Cheltenham

#3

Post napisał: raben » 31 lip 2013, 21:41

https://www.cnc.info.pl/topics85/jak-dz ... re+cutting

Ale mnie konkretnie interesuje czy ktos pracuje i jakie najlepsze oprogramowanie. Lub opinie cena do jakosci. Wlasnie firma mi zatwierdzila HNC i jako projekt bede kontynuowa to co kolega zaczal ale nie mial czasu dokonczyc. Docelowo chcemy sami wytwarzac narzedzia formujace ( form tools ) zrobione ze stali narzedziowej ( tool steel ). A jak pujdzie gladko to moze i podwykonastwo dla innych firm. Puki co wycinamy tylko podstawe pod diamenty na plytki spiekowe. A to sie wiaze z wykorzystaniem 2 osi. Gdzie maszyna ma o wiele wieksze mozliwosci.
Musze dodac, ze mamy jakies podstawowe stare opgrogramowanie ale ono nie daje elastycznosci o ktora mi chodzi.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 31 lip 2013, 21:54

Pisząc cięcie kablem zrozumiałem że nie masz pojęcia (lub też nie wiesz jak nazwać tą obróbkę, tylko z tłumaczenia) Miałem maszyny tego typu w "starej" firmie ale korzystaliśmy z oprogramowania dedykowanego.
Pewnie nie jeden kolega z druciarzy się odezwie.
Ps. może starego oprogramowania nie umiecie wykorzystać?
Znam i takich.


Autor tematu
raben
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2011, 20:45
Lokalizacja: Cheltenham

#5

Post napisał: raben » 31 lip 2013, 22:28

Byc moze. Owszem wszystko co robie i sie ucze jest po Klingonsku. Masz racje chodzi o ciecie drutem. Generalnie tocze i frezuje. To jest moja sekcja. Jednak poniewaz dalej sie ucze a w szkole musze zrobic przynajmniej 3 projekty. To jednym z nich bedzie wycinanie drutem. Maszyna zostala zakupiona jak bylismy oblozeni robota, dawno temu sie splacila i teraz stoi. Roboty starcza moze na godzinke wiec moge sie zainteresowac czy dalo by sie ja wykozystac do innych zadan. A ze proces wydaje sie ciekawy ( znowu masz racje, moje informacje sa o nim zerowe - jednak wlasnie zaczalem analizowac ksiazki z naszej maszyny ) chce z tego wyciagnac jak najwiecej sie da. Szkola mi sie zaczyna za 2 miesiace i do tego czasu bede gromadzil informacje.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 01 sie 2013, 22:11

Powodzenia i wytrwałości życzę, mimo wielkich chęci nie pomogę nie będąc z tą maszyną i jej oprogramowaniem "oko w oko"
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”