wstep do cnc

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Musku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2014, 12:56
Lokalizacja: Krakow

wstep do cnc

#1

Post napisał: Musku » 02 sty 2015, 22:41

Witam wszystkich :)

Temat jeden z wielu, chcialbym zaczac prace jako programista CNC. Mam spore doswiadczenie w AutoCadzie w szczegolnosci jezeli chodzi o projekty 2d, z 3d troszke mniejsze, rysunek techniczny tez jest mi znany. Zastanawiam sie czy zaczac od 3 kursow w szkole startcnc.pl Operator-programista CNC, Technolog CNC, Programista CAM. Czy ktos wie cos na temat tej szkoly i prowadzonych kursow, czy po takim szkoleniu bede w stanie znalezc prace??



Tagi:


burzaxxx
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 25 wrz 2010, 20:22
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#2

Post napisał: burzaxxx » 03 sty 2015, 11:05

kurs CAM daje to że nie musisz uczyć się konkretnego modelu maszyny, tylko zależne to jest od postprocesorów.
Mazak/Mazatrol-Haas-NUM-GibbsCAM

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: wstep do cnc

#3

Post napisał: WZÓR » 03 sty 2015, 11:10

Musku pisze:Witam wszystkich :)

Temat jeden z wielu, chcialbym zaczac prace jako programista CNC. Mam spore doswiadczenie w AutoCadzie w szczegolnosci jezeli chodzi o projekty 2d, z 3d troszke mniejsze, rysunek techniczny tez jest mi znany. ...
A na maszynach pracowałeś?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

Re: wstep do cnc

#4

Post napisał: pprzemo88 » 03 sty 2015, 11:41

Musku pisze:Witam wszystkich :)

Temat jeden z wielu, chcialbym zaczac prace jako programista CNC. Mam spore doswiadczenie w AutoCadzie w szczegolnosci jezeli chodzi o projekty 2d, z 3d troszke mniejsze, rysunek techniczny tez jest mi znany. Zastanawiam sie czy zaczac od 3 kursow w szkole startcnc.pl Operator-programista CNC, Technolog CNC, Programista CAM. Czy ktos wie cos na temat tej szkoly i prowadzonych kursow, czy po takim szkoleniu bede w stanie znalezc prace??
Bogaty z domu widac jestes.Ale odradzam ci te smieszne tygodniowe kursy w start cnc bo to skok na kase i nic wiecej.Jezeli potrzebujesz papierka to ok ale jezeli szukaz wiedzy to daj se spokoj bo szkoda kasy i czasu a nawet jak cos lizniesz z tych kursow to szybko zapomnisz bo gdzie to wykorzystasz w domu?
Niestety kazdy chcial by pracowac jako programista ale pracodawcy jezeli juz kogos takiego szukaja to ze sporym doswiadczeniem i umiejetnosciami a nie po kursach.
Jest wiele tematow na ten temat wiec poszukaj i poczytaj....papierek kursow czy studia i checi to dzis za malooo dla pracodawcow.
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: wstep do cnc

#5

Post napisał: kubus838 » 05 sty 2015, 13:34

Musku pisze:Witam wszystkich :)

Temat jeden z wielu, chcialbym zaczac prace jako programista CNC. Mam spore doswiadczenie w AutoCadzie w szczegolnosci jezeli chodzi o projekty 2d, z 3d troszke mniejsze, rysunek techniczny tez jest mi znany. Zastanawiam sie czy zaczac od 3 kursow w szkole startcnc.pl Operator-programista CNC, Technolog CNC, Programista CAM. Czy ktos wie cos na temat tej szkoly i prowadzonych kursow, czy po takim szkoleniu bede w stanie znalezc prace??
Witam
Programista CNC to nie jest człowiek który coś sobie rysuje. To jest człowiek który musi stworzyć model według rysunku technicznego na komputerze a potem ustawić proces obróbki dla danego materiału. Więc znajomość rysunku technicznego i autocada pomoże Ci ale nie do końca. Teraz wypadałoby poznać technologie obróbki różnych materiałów takich jak stal, drewno czy tworzywo sztuczne. Jak pójdziesz do pracodawcy on Twoje zaświadczenia o szkoleniach oczywiście obejrzy ale i tak będzie chciał sprawdzić Twoją wiedze praktyczną czyli da Ci element do stworzenia. Będziesz musiał go narysować, stworzyć plik obróbki a potem przekazać operatorowi który wyprodukuje. I dopiero wtedy element ten zostanie sprawdzony względem zgodności z rysunkiem technicznym i wymiarów. Więc daruj sobie dziwne szkolenia i skocentruj się na samej obróbe jeżeli znasz oprogramowanie CAD/CAM.

robert

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: wstep do cnc

#6

Post napisał: WZÓR » 05 sty 2015, 16:10

kubus838 pisze:... Programista CNC to nie jest człowiek który coś sobie rysuje. To jest człowiek który musi stworzyć model według rysunku technicznego na komputerze a potem ustawić proces obróbki dla danego materiału. ...
I dać zajęcie wszystkim operatorom na zmianie .... , więc lekko nie będzie. :neutral:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: wstep do cnc

#7

Post napisał: kubus838 » 05 sty 2015, 17:47

WZÓR pisze:
kubus838 pisze:... Programista CNC to nie jest człowiek który coś sobie rysuje. To jest człowiek który musi stworzyć model według rysunku technicznego na komputerze a potem ustawić proces obróbki dla danego materiału. ...
I dać zajęcie wszystkim operatorom na zmianie .... , więc lekko nie będzie. :neutral:

Mariusz.
Nie - dać zajecie osobom które myślą. A nie piszą bzdurne posty. To nie te czasy!!

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”