Tekna. Informacje. Programowanie start

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
hardydemon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:57
Lokalizacja: Poznań

Tekna. Informacje. Programowanie start

#1

Post napisał: hardydemon » 28 mar 2012, 20:06

Witam.
Wiem, że może powinienem zostać okrzyczany za zakładanie być może wtórego podobnego tematu oraz, że na szybko nic nie da się nauczyć. Wiem to i rozumiem i proszę o wyrozumiałość.

Mam taki problem a właściwie szczęście. Udało mi się dostać pracę jako operator CNC maszyny TEKNA. Dostałem ja tylko dlatego, że kiedyś dawno uczyłem się programowania CNC na symulatorach. Jednak moja wiedza została zatarta przez czas i w tym momencie nie wiem nic. A dostałem szanse "wskoczenia" na programatora po dwóch miesiącach jeżeli to ogarnę, Jestem dobrej myśli ale zależy mi na waszej pomocy.

Potrzebuje porady jak się za to zabrać, jak ściągnąć program i czy jest w ogóle taka szansa. Jak nazywa się taki program, jakiś poradnik cokolwiek żeby coś już wiedzieć. Najbardziej zależało by mi na możliwości próbowania w domu na symulatorze.

Jeżeli jest ktoś kto w jakikolwiek sposób mógłby mi pomóc to bardzo ale to bardzo proszę o pomoc bo jeszcze w tym tygodniu prawdopodobnie ruszę na hale jako operator.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:


mario1979
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2008, 16:50
Lokalizacja: INTERNET

#2

Post napisał: mario1979 » 29 mar 2012, 06:40

Nanjing Swansoft CNC


bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: bart_ws » 31 mar 2012, 13:26

Napisz jaka to dokładnie maszyna, mam spore doświadczenie w pracy na teknie, gdzieś też mam instrukcję w .pdf wraz z g-kodami i opisem. Podaj maila to poszukam i Ci prześlę.


dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#4

Post napisał: dell » 31 mar 2012, 14:49

bart nie lepiej to udostepnic na forum jako zalacznik ? :)
Znudzila mi sie reklama
Niedlugo pojawi sie nowy chomik :D


bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#5

Post napisał: bart_ws » 01 kwie 2012, 02:59

Przekazuję, jak i mi przekazano :) W razie pytań służę pomocą, tekny są ogólnie problematyczne i niedopracowane - to nie tylko moja opinia, za to potwierdzona jest osobistym doświadczeniem nabytym w trakcie pracy na 2 różnych teknach, powodzenia! :)

Tekna_PROGRAMOWANIE ISO CN6W.rar


Autor tematu
hardydemon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:57
Lokalizacja: Poznań

#6

Post napisał: hardydemon » 15 kwie 2012, 12:48

Witam Panowie.
Bardzo Was przepraszam, że tak późno odpisuje ale nie miałem czasu na dostęp do komputera.
W pracy byłem dopiero dwa dni więc nie wiele wiem. W pracy jako takiej instrukcji nie ma. Mogę się jedynie uczyć o kolegów co mnie troszkę nie pociesza.
Ergonomia w pracy jest beznadziejna wg nie brakuje tam typowego programisty. Chłopaki zamiast zająć się operowaniem maszyny zajmują się dosłownie wszystkim... Programują, wykonują organizują pracę...
Mam nadzieję, że załącznik Barta mi pomoże. Z góry bardzo dziękuję.
Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz: czy istnieje symulator pracy tegoż sprzętu?
Aha w pracy mamy dwa modele jednej symbol to: TK441/6
Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wszelką pomoc.

[ Dodano: 2012-04-16, 20:31 ]
mario1979 pisze:Nanjing Swansoft CNC
Witam.
Kolego ale w tym programie nie ma tekny prawda? Czy jest jakiś symulator zawierający oprogramowanie do TEKNY.
Bardzo proszę o podpowiedź.


bart_ws
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#7

Post napisał: bart_ws » 17 kwie 2012, 08:07

Spróbuj CncSimulator (darmowa wersja to The Petrol Station) i na nim praktycznie większość g-kodów ogarniesz. Poza tym możesz pisać sobie program i testować go bez materiału i kontrolować prędkość pokrętłem... Nie mniej jednak życzę dużo cierpliwości i rozwagi przy pracy z tą maszyną :)


Autor tematu
hardydemon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:57
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: hardydemon » 17 kwie 2012, 14:37

bart_ws pisze:Spróbuj CncSimulator (darmowa wersja to The Petrol Station) i na nim praktycznie większość g-kodów ogarniesz. Poza tym możesz pisać sobie program i testować go bez materiału i kontrolować prędkość pokrętłem... Nie mniej jednak życzę dużo cierpliwości i rozwagi przy pracy z tą maszyną :)
Witam Kolego :) Dzięki wielkie za pomoc. Będę później się bawić bo teraz jestem po pierwszej noce i jakoś nie potrafię się ogarnąć. Racja z tą odwaga i cierpliwością. Ciągle jakieś problemy a to gubi narzędzie ręcznie trzeba montować i wiele wile innych problemów. Na moim oddziale są trzy sztuki jak działają dwie to jest dobrze zawsze któraś ma awarie.
Pozdrawiam.


Autor tematu
hardydemon
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 28 mar 2012, 19:57
Lokalizacja: Poznań

#9

Post napisał: hardydemon » 05 sty 2013, 13:34

Ma ktoś może link do działającego symulatora? Chcę ściągnąć ale nie mogę nic znaleźć od dawna. Obojętnie jaki byle by można było pobawić się frezarką 4ro osiową na g-kodach.
Proszę o pomoc.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”