Praca Mgr. na temat obrabiarek sterowanych numerycznie.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

darekTG
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2007, 22:04
Lokalizacja: śląskie

#11

Post napisał: darekTG » 13 lut 2007, 22:14

Czesc ja od roku zajmuje sie programowaniem wykrawarki CNC firmy Trumpf, mam jakies instrukcje i schematy ale wszystko w języku niemieckim, jesli to Cie zainteresuje to napisz :)


dark

Tagi:


trewoor
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2007, 02:48
Lokalizacja: Kraków

Mateiały...

#12

Post napisał: trewoor » 01 mar 2007, 02:59

Cze marol255
Potrzebuje różnego rodzaju materiały na temat obrabiarek sterownych numerycznie
Też teraz pisze magisterke i rozumiem twój ból, co do materaiłów. Jesli chodzi o budowe obrabiarek to od strony mechanicznej i kinematycznej sie on wile nie zmieniła. W tej sprawie mozesz korzystac z materiałów tradycujnych takich jak książki.
Polecam
Kazimierz Lutek - "OBRABIARKI Budowa i eksploatacja obrabiarek ogólnego przeznaczenia."
Napewno maja ją w bibliotece politechniki.
----------
Trewoor
----------


asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

#13

Post napisał: asura.kk » 31 mar 2007, 20:54

niezly len z ciebie... ja wlasnie koncze magisterke "obrabiarka numeryczna. Animacja komputerowa" Calą zaprojektowalem w SolidWorksie... łącznie z wszelkimi detalami lozyska nawet elektrowrzeciono... a opieralem sie na ksiazkach, normach i patentach. W normowni duzo znajdziesz, z patentami tez jest OK. W bibliotece dadza ci katalog i wyszukasz co ci potrzebne. a tu masz kilka pozycji: L.W. Wrotny " Projektowanie obrabiarek zagadnienia ogolne i przyklady obliczen" WNT1986 J.Honczarenko "Elastyczna automatyzacja wytwarzania - obrabiarki i systemy obrobkowe" WNT2000 Z nowoczesnych rzeczy cos znajdziesz w czasopismie Mechanik... prof. Oczoś pisze bardzo fajnie z polibudy rzeszowskiej 5-6/2004"Doskonalenie techniki napedu obrabiarek" No i mysle ze magisterke masz juz napisaną :-) Pozdrawiam Krzychu


[email protected]
Posty w temacie: 2

Re: Praca Mgr. na temat obrabiarek sterowanych numerycznie.

#14

Post napisał: [email protected] » 05 maja 2007, 12:20

marol225 pisze:Dzieńdobry jestem studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, mój temat pracy to " Wykonać model ukłądu napędowego mechanizmu posuwu stołu nowoczesnej obrabiarki sterowanej numerycznie". Potrzebuje różnego rodzaju materiały na temat obrabiarek sterownych numerycznie, (budowie obrabiarek, jak są skastruowane, wzory i dane dotyczące dynamiki, itd...) Za jakie kolwiek materiały będe bardzo wdzięczny :).
Podaj adres email to wyślę ci parę rysunków
mój email: [email protected]


[email protected]
Posty w temacie: 2

Re: Praca Mgr. na temat obrabiarek sterowanych numerycznie.

#15

Post napisał: [email protected] » 05 maja 2007, 12:21

marol225 pisze:Dzieńdobry jestem studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, mój temat pracy to " Wykonać model ukłądu napędowego mechanizmu posuwu stołu nowoczesnej obrabiarki sterowanej numerycznie". Potrzebuje różnego rodzaju materiały na temat obrabiarek sterownych numerycznie, (budowie obrabiarek, jak są skastruowane, wzory i dane dotyczące dynamiki, itd...) Za jakie kolwiek materiały będe bardzo wdzięczny :).
Podaj adres email to wyślę ci parę rysunków
mój email: [email protected]


asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

#16

Post napisał: asura.kk » 12 maja 2007, 16:28

Panie Jerzy, jesli to mozliwe poprosiłbym o te rysunki
Pozdrawiam Krzychu

[email protected]


dot
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007, 07:41
Lokalizacja: Poland

#17

Post napisał: dot » 01 sty 2008, 13:49

Wodzu pisze:To ja prponuje SolidEdga- podobno nowy ma elegancko zrobiony modoł do animacji częsci ruchomych.
A ja proponuje poczytac tomik wierszy konopnickiej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”