Targi Obrabiarek Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#101

Post napisał: kamar » 05 paź 2011, 10:31

I tak nie poznamy bo miał sie zrobić na bóstwo razem z Bartussem :)



Tagi:

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#102

Post napisał: markcomp77 » 05 paź 2011, 10:40

kamar pisze:na bóstwo
miss cnc
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 25
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#103

Post napisał: gmaro » 05 paź 2011, 10:54

:mrgreen:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


kefa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:43
Lokalizacja: Wrocław

#104

Post napisał: kefa » 05 paź 2011, 22:29

Byłem, widziałem. Parking 20zł :-)

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4701
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#105

Post napisał: pitsa » 05 paź 2011, 23:26

Byłem w pierwszym dniu na targach z dwoma studentami. Rzeczywiście parking 20zł przed samym wejściem. Dojeżdżając nie widziałem jakiegoś innego rozsądnego miejsca do zaparkowania.
Przed wejściem wypełnia się formularz i bilet jest za 15zł. Kasy po prawej, po lewej biuro targowe i ledwie parę stolików z formularzami.
Na tym stoisku 101 to tylko komputer z dużym monitorem i jedna pani była. Pewnie to tylko portal czasoprzestrzenny do tych miejsc w Tajwanie. :) Obok mają taki pojazd poziomy (wygląda jak zabudowany rower poziomy) do bicia rekordu długości przejechanej drogi na jednym litrze. Lusterka zwykłe, zamiast opływowych ale reszta ok. Chłopaki sami zrobili skorupę i całkiem fajnie im to wyszło. Z tych informacji co można wyczytać na forach dali sobie radę, chociaż szlifowania było sporo, bo użyli za dużo kleju do styropianu. ;-)

Nie miałem czasu zwrócić uwagę na hostessy, ale z grona wystawców urzekła mnie przyjemną rozmową pani ze stoiska z elektrodrążarkami Madra-EDM - w logo mają takiego diabełka:
Obrazek
Bardzo ładnie mówiła po naszemu i rzeczowo opowiadała o produktach firmy. Odpowiednia osoba na stoisku ma bardzo duże znaczenie. Na innym stoisku z elektrodrążarkami też panowie bardzo rzeczowi i uprzejmi i mieli siłę odpowiadać na czasem trudne pytania.
W dwóch miejscach rozmawiałem o programie ZW3D, który wygląda mi na warty wybadania. W porównaniu do dziwacznego programu Shark i ViaCad, ZW3D test dwugodzinny przeszedł w pięć minut. :-) Z punktu widzenia edukacyjnego wydaje mi się odpowiedni dla studentów nie-mechaników do zapoznania się z inżynierskim oprogramowaniem w uzupełnieniu do solidworksa i innych. Jeśli dostanę ciekawą ofertę edukacyjną (darmową) to go z młodzieżą solidnie przetestujemy i zrobimy na nim parę projektów. Jak się chłopaki postarają to zrobimy deal. :)
Igus też wypadł rewelacyjnie jeśli chodzi o komunikatywność, dużo lepiej od hiwinka. Obie firmy są na większości targów ale warto odświeżyć kontakt i zobaczyć co nowego. Katalog trochę ciężki i lepiej mieć ze sobą plecak. ;-)
Jest sporo skanerów 3d i drukarek 3d. Kilogram drutu do nich dość drogi. Można by coś pomyśleć o produkowaniu go u nas taniej dzięki czemu zabawki typu rep-rap mogłyby u nas stać popularniejsze. Sporo firm oferuje znakowarki do metalu. Głębokość znakowania gdzieś w granicach 0,3-0,5mm całkiem fajne maleńkie konstrukcje. Ciekaw jestem czy te elektromagnesy do kucia w kamieniu by się nadawały czy też są zbyt delikatne.
Centra, tokarki, frezarki, giętarki rur, również profilu kwadratowego, narzędzia skrawające, młynki do gratowania - no jest co oglądać. Do egzotyki zaliczyć można dodatkowe stoisko w namiotowej dostawce do hali: detale do montowania różnych stelaży, regałów z rurek. Sporo ciekawych rzeczy dowiedziałem się na stoisku z plazmą - między innymi to, że mieć złomowiec to teraz niezły biznes. Cena: 8tys plazma ręczna, 9tys plazma na ploterek. Można powiedzieć, że to przystępna cena. Niestety skanery 3d strasznie drogie. Rozglądałem się za jakimś rozsądnym sposobem na szybkie precyzyjne zebranie współrzędnych punktów pomiarowych na instalacjach - ceny jakieś takie kosmiczne. Powinny być jak za dwuprzyciskową myszkę z kulką Microsoft, a nie jak za hełm do VirtualReality w 1998.
Uchwyty Bizon-Bial rzeczywiście jest niezłym wielkim bizonem. Na stoiskach z tokarkami widać było duże zainteresowanie klientów. Liniały i odczyty to coś co przyciągało. Mnie osobiście przyciągnęła tokareczka za niecałe 1000eurasów rozmiaru mojej LD-250. Ładna i z solidniejszymi osłonami. ;-)

Tyle wrażeń, z mojej strony. Może na następnych uda mi się trafić na spotkanie po targowe aby bezpośrednio podzielić się wrażeniami. :)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#106

Post napisał: STELMI » 06 paź 2011, 06:49

szlifierki płaszczyznówki też jakieś były? Bo m.in. jadę aż do Sosnowca, żeby się za nimi rozejrzeć


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#107

Post napisał: mdg » 06 paź 2011, 13:30

Będę jutro na targach ok. 9-tej. Mam 3 wolne darmowe zaproszenia na targi. Jak ktoś ma chęć to może czekać przed wejściem z wydrukowanym "celownikiem" z początku wątku lub bez (wszystko jedno). Nie wiem jak się ubiorę, ale będę miał czarny plecak Reebok i białe buty Puma. (wiem że będę wyglądał jak cham, sorry)
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 20
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#108

Post napisał: cnccad » 06 paź 2011, 13:41

to kol. chamie , będzie nas już dwóch chamów :grin: Ja też przychodzę ubrany na luźnie ... jakiś polarek , może niebieski :?: :wink: ...
Nie cierpię marynarek , krawatów etc. Jak już muszę to ok ale tak , to wolę luz.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 40
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#109

Post napisał: markcomp77 » 06 paź 2011, 13:53

krawaty będą mieli wystawcy
a tłum może przyjść jak chce - byle tym w krawatach przyniósł korzyść ;)

ja biorę plecak z pasem biodrowym ( z początku będzie pusty)... i wygodny strój - więc prawie jak w góry...
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 10
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#110

Post napisał: mdg » 06 paź 2011, 13:55

cnccad pisze:Nie cierpię marynarek , krawatów etc. Jak już muszę to ok ale tak , to wolę luz.
Ja już za stary inż. jestem, żeby się ubierać w krawatki i inne marynarki :mrgreen:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”