ograniczona pojemność pamięci

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

ograniczona pojemność pamięci

#1

Post napisał: jatoch » 14 lis 2010, 15:06

Napisałem program w camie, program składa się z ponad 50.000 lini, odseparowanych G-kodów, problem w tym, że maszyna na której pracuje (takisawa ex322, fanuc) może jedynie przyjąć 4.000 lini jednorazowo; wiem mogę podzielić program na 13 mniejszych i za każdym razem ładować i kasować użyty podprogram, jest to troche pracochłonne. Moje pytanie brzmi, czy istnieje inna możliwość rozwiązania problemu? Szczerze przyznam się, że nawet nie wiem jak sprawdzić możliwości (parametry) maszyny na której pracuję a co dopiero je konfigurować o ile istnieje taka możliwość. Dzięki

[ Dodano: 2010-11-14, 18:05 ]
Można podłączyć laptopa lub korzystać bezpośrednio z zew karty pamięci, nie robiłem tego wcześniej ponieważ programy wygenerowane wymagają mojej ręcznej poprawki bezpośrednio po załadowaniu, kody startowe są niepoprawne :sad:



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 14 lis 2010, 18:23

Sterowanie Numeryczne Plików (FNC)
Program można uruchomić z jego lokalizacji w sieci lub z urządzenia pamięci masowej (urządzenie pamięci masowej USB, dyskietka elastyczna, dysk twardy).
Aby uruchomić program z takiej lokalizacji, należy...
- nie mam pojęcia jak to u Ciebie zrobić. :razz:

Bezpośrednie Sterowanie Numeryczne (DNC)
Bezpośrednie Sterowanie Numeryczne (DNC) to kolejna metoda załadowania programu do układu sterowania.
Bezpośrednie Sterowanie Numeryczne (DNC) zapewnia możliwość uruchomienia programu, gdy jest on odbierany przez port RS-232.
Ta funkcja różni się od programu załadowanego przez port RS-232, gdyż nie ma żadnego ograniczenia co do wielkości programu CNC.
Program jest uruchamiany przez układ sterowania w trakcie przesyłu do tego układu; nie jest on zapisywany w układzie sterowania.

źródło; instrukcja obsługi Haas

Jak widać , zbyt wiele Tobie nie pomogłem ... , ale zawsze jest to jakiś trop. :razz:
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

#3

Post napisał: jatoch » 15 lis 2010, 20:43

więc postaram sie podążać śladem DNC, opis sam w sobie wskazuje na to, że użycie programu DNC może być pomocne. Posiadam juz program i wstępnym zapoznaniu się z nim widzę iskierkę nadzieji, pozostaje kwestia odpowiedniej konfiguracji maszyny i programu, na to potrzebuję paru dni. Jeżeli już ktoś korzystał z tego wcześniej i chce się podzielić doświadczeniem to za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”