materialy obslugi i programowania obrabiarek

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
bolek04
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, 19:36
Lokalizacja: Köln

materialy obslugi i programowania obrabiarek

#1

Post napisał: bolek04 » 27 lip 2010, 13:44

Czy ktos moglby mi polecic lub w sposob mailowy udostepnic mi materialy do obslugi i programowania obrabiarek cnc (Fanuc, Heidenhain, Sinumerik)?



Tagi:

Awatar użytkownika

luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#2

Post napisał: luk_asz01 » 29 lip 2010, 23:38

wszystko jest na forum, uzyj opcji szukaj, a i wybierz tylko jedno sterowanie. naucz sie jednego, to szybko zrozumiesz drugie
every day's a school day
Tornos ,Acramatic. Hurco. Fanuc. Mori seiki


maximax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:38
Lokalizacja: NN

#3

Post napisał: maximax » 04 wrz 2010, 14:35

Tu są materiały i wiele rzeczy związanych z CNC

http://chomikuj.pl/maximax/CNC


rabbitzzz84
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 02 gru 2010, 17:21
Lokalizacja: Annopol

#4

Post napisał: rabbitzzz84 » 02 gru 2010, 20:23

luk_asz01 pisze:wszystko jest na forum, uzyj opcji szukaj, a i wybierz tylko jedno sterowanie. naucz sie jednego, to szybko zrozumiesz drugie
no z tym rozumieniem różnych typów sterowania to różnie bywa. Fanuc, mazatrol, heidenhain. Mam styczność z tymi trzema i uważam że różnice są zbyt wielkie aby szybko rozumieć kolejne.
Jeśli chodzi o heidenhaina to pisz na gg 9805825. pomogę jeśli tylko będę w stanie. książki które mogą Ci się przydać możesz pobrać ode mnie z chomika tylko też napisz wcześniej na gg to udostępnię Ci darmowy transfer. Napisz co chcesz konkretnie to będzie mi łatwiej Ci pomóc.

http://chomikuj.pl/rabbitzzz
Lepiej robić nic niż nic nie robić

Awatar użytkownika

ArturMAZAK
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 333
Rejestracja: 23 lis 2009, 16:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

#5

Post napisał: ArturMAZAK » 02 gru 2010, 20:43

Witam,
jeżeli masz jakieś pytania odnośnie mazatrola pisz do mnie, nie jestem jeszcze fachowcem ale bądź co bądź 1,5roku x 8godz=2880godz spędzonych razem:)
kto pyta-ten nie błądzi.


raffsoon
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Polaki

pomoce do Mazatrol T1

#6

Post napisał: raffsoon » 25 mar 2017, 11:21

ArturMAZAK pisze:Witam,
jeżeli masz jakieś pytania odnośnie mazatrola pisz do mnie, nie jestem jeszcze fachowcem ale bądź co bądź 1,5roku x 8godz=2880godz spędzonych razem:)
Czesć ArturMAZAK, kupiłem tokarkę ze sterowaniem MAZATROL T1 i wszystko co mam do niej to jest po germańsku albo po polsku z tym, że tłumaczenie na nasz jest tak kulawe, że za nic nie idzie się połapać. Pracowałem dotychczas na HAAS'ie i tam wszystko zupełnie inaczej się obsługiwało, o ile idea musi być ta sama o tyle klawiszologia i opisy są jak na razie dla mnie tajemnicą owiane...

Posiadasz jakieś pomoce albo wskazówki jak zaznajomić się z obsługą i programowaniem na tej maszynie? będę wdzięczny za każdą pomoc. Chciałem też połączyć maszynę z komputerem, żeby można było zrobić chociażby backup maszyny.

Podobno jest teżopcja żeby pisać na niej w języku ISO, tylko zastanawiam się w jaki sposób, skoro na pulpicie nie ma żadnych literek strategicznych dla kodu ISO, czyli np. N, G, R, X, Z, F, S, D.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

Rafał

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”