Kurs programisty cnc?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#41

Post napisał: jasiu... » 16 mar 2016, 16:24

A na strefakursow.pl nie ma czasami kursów ginekologicznych? Bo czuję że jako ginekolog po takim kursie to ja bym się dopiero zrealizował :roll:



Tagi:


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#42

Post napisał: malzyk » 17 mar 2016, 09:50

Cholera jasna, napisze bo nie wytrzymam. Sam bylem na szkoleniu ze start CNC, i wiecie co ? Wy**balem ponad 2tys w bloto. 6 dni maglowania, zaprogramowanie prostego planowania malutkiego waleczka z drewna i wsio. Metalu to my na oczy nie widzielismy. Nawet narzedzia w tokarce/frezarce nie zmienilismy.

Panowie super mili, szczegolnie Pan prowadzacy. Jednak potem, 2 lata szukalem pracy. A skonczylem na wybijarce rewolwerowej a i to, chyba z litosci mi ktos ta prace dal. Dodam rowniez ze pomimo ze jestem bardzo zainteresowany CNC samym w sobie, to po roku szukalem nawet firmy ktorej sam zaplace za jakiekolwiek praktyki. Znalazle, 2 tysiace kilometrow dalej i to na maszynie na ktorej nie bylem ''szkolony''.

Takze Panie Malina, nie wciskaj Pan jaki to kurs super, niezbedny i cudowny. Bylem, zrobilem, i poza 6 dniami poza domem, zadnych korzysci.

Pozdrawiam


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#43

Post napisał: CNC-Bogi » 17 mar 2016, 15:02

Dlatego unikam szkoleń teoretycznych/ogólnikowych, cnc-poglądowych; natomiast ci, których przeszkoliłem
do stanowisk pracy na konkretnych maszynach/sterowaniach,
potem pracowali na nich, wyjeżdżali za granicę
(i osiągali "targety" na detalach od samego początku)... :mrgreen:


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#44

Post napisał: malzyk » 17 mar 2016, 15:54

No i gdzies Ty chlopie byl, jak ja szukalem kogos kto mnie nauczy jak Bog przykazal? ;)


Dawid06
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:57
Lokalizacja: Polska

#45

Post napisał: Dawid06 » 17 mar 2016, 20:10

Też myślałem o kursie CNC ale odpuściłem. W wolnych chwilach tak czysto z ciekawości przeczytałem książkę o programowaniu CNC a teraz sobie rysuje znalezione w internecie detale w CADach i staram się to ręcznie zamienić na "uniwersalny" gcode. Jak puszcze to w symulatorze to czasem się nawet udaje, czasem coś nie wychodzi to muszę poszukać rozwiązania i wtedy też uczę się czegoś nowego :) Ogólnie jak ktoś jest biegły w angielskim to na samym youtube można bardzo wiele znaleźć :smile: Chociaż dobrze zorganizowanego kursu nic jednak nie zastąpi.


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#46

Post napisał: malzyk » 18 mar 2016, 08:51

Nic nie zastapi maszyny przy ktorej mozesz sie nauczyc, oraz osoby z doswiadczeniem ktora moze nie ma wyklepanych formulek, jednak w tydzien nauczy Cie wiecej niz niejeden kurs w miesiac. Bo co Ci po klepaniu po 12h jak to G code jest zbudowany, skoro nie wiesz jak maszyna na niego zareaguje ? Obecnie programuje wykrawarki rewolwerowe i lasery z ruchomym materialem. Zaczynalem bez jakiegokolwiek doswiadczenia jako guzikowy 2 lata temu. Wiec jesli proste maszyny jak te na ktorych pracuje, nadal sa dla mnie wyzwaniem w niektorych momentach to niechce myslec nawet jak to wyglada z frezarkami czy tokarkami.


Wg. mnie, kursy typu StartCNC sa zbedne. Wez te 2.2 tysia, idz do malego zakladu i zaproponuj Januszowi albo zdzichowi ze dasz mu ta kase a on Cie za to nauczy podstaw. Uwierz, pisze z pierwszej lini frontu. Sam przez to przechodzilem :D


Dawid06
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:57
Lokalizacja: Polska

#47

Post napisał: Dawid06 » 18 mar 2016, 12:11

Trudno się z tobą nie zgodzić bo to co mówisz jest prawdą. Nic nie zastąpi maszyny i oka doświadczonej osoby. Ale niestety nie mam nic poza książkami, internetem, symulatorami i Cadami to radze sobie jak mogę (zawsze to lepiej niż nie robić nic :P)
Wez te 2.2 tysia, idz do malego zakladu i zaproponuj Januszowi albo zdzichowi ze dasz mu ta kase a on Cie za to nauczy podstaw. Uwierz, pisze z pierwszej lini frontu. Sam przez to przechodzilem :D
Też o tym myślałem bo w Białystoku to ciężko nawet i na guzikowego się załapać.


malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

#48

Post napisał: malzyk » 18 mar 2016, 12:34

Na opolszczyznie jest to samo. W Anglii jest to samo. Albo fart, albo nic. Ludzie na forach wypisuja jak to guzikowych biora z ulicy, a ja nawet jak chcialem zaplacic za to zeby zaczac jako guzikowy to byl problem.


Dawid06
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2016, 17:57
Lokalizacja: Polska

#49

Post napisał: Dawid06 » 21 mar 2016, 12:05

Heh z tym fartem to też racja :) Niektórzy mają czuja żeby wybrać odpowiedni czas i miejsce :mrgreen: Osobiście znam taki przykład a ja próbuje dalej.

Awatar użytkownika

amadw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2015, 12:32
Lokalizacja: Włocławek

#50

Post napisał: amadw » 22 mar 2016, 23:32

Prawda jest taka, że trzeba na własną rękę szukać zakładu, któremu załoga się rozpadła i będą szukać niemal z ulicy. A firmy "specjalizujące się" wyłącznie w szkoleniach trzeba omijać dalekim łukiem.

Swoją drogą, trudno pisać programy, jeśli nie zna się technologii wykonania i podstaw pracy z narzędziami...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”