Górnośląskie Centrum Edukacyjne

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
sezarus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2009, 20:03
Lokalizacja: mielec

Górnośląskie Centrum Edukacyjne

#1

Post napisał: sezarus » 03 kwie 2009, 14:27

Witam mam zamiar iść na kurs "Podstawy obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC" własnie w gce w gliwicach. Wyrazi moze ktos opienie na temat owego szkolenia???????

Doswiadczenia praktycznego u mnie brak, studia mechaniczne i wiedza tam zdobyta z obróbki skrawaniem i technologii maszyn to wszystko.

W przyszlosci chcialbym zajac sie programowanie cnc.



Tagi:


ziga88
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2008, 14:02
Lokalizacja: Okolice Gliwic

#2

Post napisał: ziga88 » 04 kwie 2009, 16:22

nie wiem jak to sie odbywa na kursie, ale ja tam konczylem technikum na tej specjalizacji i jestem zadowolony (na kursach ponoc ten sam material jest co na zajeciach). Sa 4 maszynki zeby pocwiczyc, tokarka i frezarka na fanucu z 2006 roku, i tokarka i frezarka z siemensa z lat 90. Jeżeli zna sie obrobke skrawaniem, to taki kurs juz w zupelnosci starczy by cos zaczac robic z ta wiedza. Jeżeli chodzi o programowanie, używa sie tam programu MTS. Nie spotkałem sie żeby go gdzieś używali na firmach, ale ładnie symuluje wszelkie ruchy maszyny ktore zaprogramowaliśmy w 3d-do nauki bardzo dobry według mnie. Na koniec prawdopodobnie bedzie "tescik" i otrzymasz certyfikat ukonczenia kursu z wypunktowaniem czego sie nauczyles. Dodam tylko ze taki kurs daje tylko podstawy programowania i obslugi, jednak jezeli chce sie wiazac przyszlosc z cnc, to od czegos trzeba zaczac, a taki kurs napewno pomoze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”