plazma cnc hypertherm 85 A kompresor

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
ironprzemek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2016, 09:46
Lokalizacja: horning

plazma cnc hypertherm 85 A kompresor

#1

Post napisał: ironprzemek » 02 gru 2022, 10:41

witam mam od niedawna stół CNC wraz z hypertherm 85 A. planuje wypalać blachy o grubości max 6mm lecz nie przekreślam zleceń dla większych grubości. Szukam do zestawu odpowiedniego kompresora który zapewni ciągłą pracę urządzenia( i go nie wymęczy) lecz muszę ze względu na wielkość warsztatu uwzględniać gabaryty kompresora . moje pytanie z doświadczenia posiadających taki sprzęt od wielu lat jaki najlepszy sprzęt mogę zastosować i jakiej firmy ponieważ przestudiowałem troszkę internet i co sprzęt to różne opinie a testy nowych sprzętów nic mi nie mówią. Czy zbiornik 200l będzie za mały i szukać min 270-300L? Czy ktoś korzysta np z WALTER METABO? lub innej półki jakościowej JEGER/KOWAL/KRAFT DELE lub innego ? z góry dziękuję za odpowiedz




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: plazma cnc hypertherm 85 A kompresor

#2

Post napisał: dudziak4 » 02 gru 2022, 12:46

Zbiornik im większy tym lepszy wiadomo z mojego doświadczenia 270L to minimum żeby osiągnąć odpowiednią wydajność na wyjściu. Walter Metabo jest ok zwróć uwagę bo nieraz do tych samych pojemność zbiorników dają różnej wydajności kompresory. Dodatkowo przy małym zbiorniku taki must have to osuszacz ziębniczy.


Autor tematu
ironprzemek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2016, 09:46
Lokalizacja: horning

Re: plazma cnc hypertherm 85 A kompresor

#3

Post napisał: ironprzemek » 03 gru 2022, 12:55

Dziękuję bardzo za odpowiedz jeszcze jedno pytanko już bardziej szczegółowe czy np. da radę kompresor SPRĘŻARKA Metabo MEGA 650-270 D
Wydajność na ssaniu 650 l/min
Wydajność na tłoczeniu 520 l/min
Wydajność efektywna (przy ciśnieniu maks. 80%) 450 l/min
Maks. ciśnienie 11 bar
Napięcie zasilania 380 - 415 V
Moc znamionowa 4 kW
Maksymalna prędkość obrotowa 1400 /min
Wielkość zbiornika 270 l
czy to za mało? ( nie chce żeby sprężarka się zajechała przy pracy lecz jeżeli to w zupełności wystarczy nie będę się rozglądać za większym modelem ? i czy przy tej sprężarce muszę mieć osuszacz ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”