Wycinarka plazmowa - koszt?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
michallodz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 23 kwie 2018, 22:12

Wycinarka plazmowa - koszt?

#1

Post napisał: michallodz » 24 paź 2023, 00:49

Czołem,
Coraz częściej zlecam znajomemu żeby mi wypalił coś na laserze ale terminy coraz dłuższe, ceny coraz wyższe a i odległość ode mnie do jego warsztatu coraz dalsza to pomyślałem, że mógłbym chcieć zbudować coś swojego co bym miał zawsze pod ręką.
Nie jest mi potrzebna jakość cięcia laserem więc myślę, że w zupełności wystarczyłaby mi przecinarka plazmowa jakiś Ideal czy inne Magnum 50A za 2000zł tylko trzeba by było do tego zbudować resztę maszyny :)
Chciałbym żeby pole robocze pomieściło arkusz blachy ~1000x667mm (arkusz 1x2m przecięty prasą na trzy części bo takie coś mogę sobie sam przewieźć:) )
Grubość cięcia 10mm max, jeżeli chodzi o prędkość cięcia i inne szczegóły to nie mam jakiś preferencji. Ważne żeby nie zajmowało to dużo miejsca bo nigdy nie potrzebowałem palić nic większego niż 50x50cm.
Nie licząc samej przecinarki z jakimi kosztami muszę się liczyć żeby coś takiego zbudować? Mam na myśli jakąś średnią półkę bo to będzie do sporadycznego zastosowania jednakże nie lubię kupować najgorszego sortu bo to się zawsze mści :D
W temacie maszyn sterowanych to w zasadzie jestem zielony o ile z samą konstrukcją to sobie na pewno bym poradził to "programowania" będę się musiał nauczyć - jeśli macie jakieś dobre rady na początek to będę wdzięczny ;)



Wróć do „CNC podstawy”