Prośba o podpowiedzi/opinie

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Cerber85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, 08:12

Prośba o podpowiedzi/opinie

#1

Post napisał: Cerber85 » 17 lut 2021, 08:56

Witam wszystkich

Otóż po dłuższym okresie podjarki potem odłożenia tematu (i tak parę razy ) postanowiłem przejść do działania w sprawie frezarki cnc .
Przemyślałem i potrzebowałbym frezarki o polu roboczym 0,7- 0,8 m szerokości i około 1 m długości . Ważne żeby stół był nieruchomy i otwarty na końcach (np materiał ma 2 m długości a ja chcę wyfrezować coś na środku )
znalazłem cos takiego :
https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... hweb201603_

ale dostawa ... cło ... wyjdzie około 6 klocków ...dużo
pomyślałem złożę sam , profile nie są jakoś absurdalnie drogie
największy problem mam z napędem i sterowaniem, znalazłem coś takiego cy to będzie ok ?
https://pl.aliexpress.com/item/40010772 ... hweb201603_
Chodzi mi też o to żebym mógł z czasem jak ja będę się uczył może zmieniał preferencje mógł upgrade-ować maszynę.
Za wszelkie merytoryczne podpowiedzi będę wdzięczny




getbeterr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2020, 15:44

Re: Prośba o podpowiedzi/opinie

#2

Post napisał: getbeterr » 20 lut 2021, 15:48

Na alledrogo taki zestaw tylko ze na 3 osie jak skompletujesz to wyjdzie ci troche taniej i odpada problem z reklamacja jakby cos sie sypalo. Silniki 2,8 albo 3Nm wystarcza do wielszosci zastosowan. Jezeli myslisz w przyszlosci o dolozeniu 4 osi to sobie wtedy dokupisz poprostu jeden zestaw i tyle. Wrzeciono z falownikiem wyjdzie jakies 7-8 stowek z ali. Do tego sruby, bloki lozyskujace i sprzegla, krancowki, stol, prowadnice, wozki i sporo innych mniejszych gratow. Do tego cala konstrukcja. Jak policzysz juz ile cie to bedzie kosztowalo dla tych rozmiarow maszyny to napisz z ciekawosci jaka wyszla roznica wzgledem tych 6 tysi, o ktorych pisales :) Jakie masz wymagania co do maszyny? Jakich dokladnosci oczekujesz? Jaki material chcesz obrabiac? Jakie predkosci chcesz uzyskac? Duzo zalezy od odpowiedzi na te pytania - wtedy napewno forumowicze podpowiedza najlepsze rozwiazania. Mysle ze tak jak pisza tu na forum doswiadczeni koledzy, najlepiej zajac sie najpierw konstrukcja samej maszyny a sterowanie zostawic na koniec. Silniki maja rozmiary standaryzowane wiec przy projektowaniu mnie ma problemu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”