Frezarka - laser

dobór urządzenia

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
sender_pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2019, 23:13

Frezarka - laser

#1

Post napisał: sender_pl » 01 cze 2020, 17:44

Witajcie,
jako, że z tokarką pomogliście mi znakomicie, a moja rzemieślnicza produkcja narzędzi do pisania powoli prze do przodu, postanowiłem wzbogacić projekty.

Otóż chciałbym zacząć je znakować - znakować we własnym zakresie, a nie podzlecając innym.
Potrzebuję oznaczyć logotypem - pióra, obsadki i inne elementy. Materiały, z których to robię to - mosiądz, aluminium, drewno, barwiona żywica epoksydowa, ebonit.

Zgodnie z moją szczątkową wiedzą, jaką ogarnąłem na temat laserów, nie da się zbytnio pogodzić tych materiałów (głównie drewna) nie da się pogodzić jednym urządzeniem. Dlatego też pomyślałem, że jakaś precyzyjna frezarko-grawerka CNC sprosta. Nadmienię, że chętnie robiłbym zadruk także po obwodzie.

Podsumowując: szukam urządzenia, które oznakuje na stałe powyżej wspomniane materiały. Bardzo istotna jest estetyka tego znakowania.
Niestety nie mam pojęcia, czy frezarki są na tyle precyzyjne, aby wygrawerować logotyp (jeśli tak, to podpowiedzcie jakie). Budżet, którym dysponuję to kwota rzędu 15-30 tysięcy złotych.

Dla porównania pokażę o jaki efekt mi chodzi. Dodatkowo pomyślałem, że frezarka byłaby lepsza od lasera ponieważ pozwoli robić tekże dodatkowe "bajery" np możliwość przywieszki, czy cokolwiek innego.

Obrazek

Liczę na wasze podpowiedzi, co do ewentualnej maszyny.
Pozdrawiam
Grzesiek



Wróć do „CNC podstawy”