SELCO WN 600 proszę o pomoc.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
jordan233
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwie 2008, 19:02
Lokalizacja: Bytów

SELCO WN 600 proszę o pomoc.

#1

Post napisał: jordan233 » 22 kwie 2008, 19:31

Witam!
Jestem nowy na forum i w ogóle w tym fachu,więc tak :
Pracuje w Holandii ,nie mialem zielonego pojęcia o CNC i tym podobnych,na początku dostałem pod własne ręce Busellato z srii JET, popracowałem na niej rok czasu, i teraz musiałem sie przesiąść na SELCO WN 600 z oprogramowaniem NC 410
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba6 ... 5d719.html
SELCO WN600
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76d ... 80463.html
,i tak jestem całkiem zielony jesli chodzi o tą maszyne,jak się nauczyć podstaw tego oprogramowania,jak zacząć? Są jakieś programy do poczwiczenia w domu (na komputer),wiadomo jest że jak mam płyte plastikową o wymiarach 3000mm,szerokosći 1500mm,grubości od 6mm do 25mm ,i takie płyty biorę pod cięcie tylko jak zobaczyłem jak mam wprowadzać dane,całą płyte muszę zuzyć i to dobrze rozplanować,dostaje pełno wymiarów,róznych miejszych płyt i muszę to dobrze wbić w komputer,ale to troche myslenia jest ,tak aby maszyna dobrze ci wyrzuciła płyty które za chwile pujdą spowrotem pod nuz,największe problemy to opragromowanie,jak się tego nauczyc :(



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#2

Post napisał: Piotrjub » 22 kwie 2008, 21:48

Co to ma wspólnego z podstawami CNC ?????????????


chyzioo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: chyzioo » 30 sty 2009, 18:33

bez urazy, ale ma wspólnego, bo selco to pila panelowa sterowana komputerowo i pracujaca w systemie 3 osi, os x-przejadz pily, y-odjazd podajnika, z-praca pily gora dol. a kolega jordan 233 prosi o pomoc w podstawach programowania tej maszyny...:)
ps. Computerized Numerical Control (CNC) to komputerowe sterowanie numeryczne.
w sprawie maszyn rover seri A, B, C i programu biesse works sluze kazdemu pomoca.


karol_283
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 16 wrz 2009, 13:04
Lokalizacja: Ostrów wlkp

#4

Post napisał: karol_283 » 16 wrz 2009, 13:53

kolego bez urazy ale selco (piła panelowa / formatyzerka) generalnie pracuje tylko w 1 osi - przejście piły następuje tylko i wyłącznie w 1 kierunku X
Istnieje jednak mozliwosc pracy pily w 2 osiach XZ - tzn. przyspieszanie i hamowanie wozka pily z jednoczesnym ruchem pily gora /dol, co przyspiesza funkcjonowanie maszyny :)
Jesli programem sterujacym na WN jest nadal OSI to niestety przy duzej ilosci i roznorodnosci wymiarowej elementow bardzo trudno recznie stworzyc optymalne rozkladki elementow na plycie
Znacznie wygodniejszym i bardzo szybkim sposobem jest wykorzystanie programu pod nazwa "optiplannig" (rowniez od Biesse).
Gdy ma sie zamowienia liczace np. 2000 plyt o wymiarach 2800x2070 mm i liczbie kilkudziesieciu roznych wymiarow elementow tworzenie najbardziej optymalnych rozkładek zajmuje kilkanascie minut (odpad staly na poziomie 0,1%)


chyzioo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: chyzioo » 29 wrz 2009, 20:29

TANSZYM ROZWIAZANIEM JESLI CHODZI O OPTYMALIZACJA ROZKROJÓW I O WIELE LEPSZYM OD OPTIPLANNINGA JEST POLSKA WERSJA FORMATYZACJI F5
w sprawie maszyn rover seri A, B, C i programu biesse works sluze kazdemu pomoca.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”