Szukam programu TruTops 100 do Trumfa(laser)

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#11

Post napisał: ganzi » 01 maja 2009, 17:41

W sprawie TruTopsa najlepiej pisać na adres: [email protected], z racji tego że jesteś potencjalnym klientem to raczej bez problemu powinieneś dostać 30 dniową wersję testową.

Pozdrawiam



Tagi:


izkpaw
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 40
Rejestracja: 23 lut 2009, 11:10
Lokalizacja: Puławy

#12

Post napisał: izkpaw » 02 maja 2009, 09:02

Tam też i wysyłałem maila ,cóż spróbuje jeszcze raz.
Mogę pomóc w szkoleniu z Laserów Trumpf Bosch CC220,i innych. Optymalizacji produkcji ,Kaizen,5S


jejej
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: jejej » 11 cze 2009, 22:11

ganzi pisze:Izkpaw z tego co się orientuję to każda wersja powyżej v5.02 działa tylko z kluczem sprzętowym, ale mogę się mylić, być może jest jakaś witaminka. Ja jednak nic na ten temat nie wiem, nie wiem również tego czy najnowsze maszyny współpracują ze starszym softem. Nie mam w tej kwestii doświadczenia. Skoro kupujecie nową maszynę to proponuję jednak dokupić upgrade TruTopsa, być może dostaniecie na niego jakiś ciekawy rabat. Nie wiem ile on może kosztować, ale moim zdaniem to dobra inwestycja i naprawdę warto! Zdecydowanie zwiększa się komfort pracy, jest również sporo ciekawych funkcji, których nie ma w starszych wersjach. Jest zupełnie inny, wygodniejszy interfejs, chociaż na początku przesiadka może okazać się dość kłopotliwa jeśli programiści mają już jakieś swoje nawyki i przyzwyczajenia.

Pozdrawiam
Do programowania nowej maszyny TruLaser 3030 new potrzebny jest nowy Tops, a konkretnie wersja 2.0.0.1. Są zupełnie nowe tabele technologiczne.
Zmodyfikowany i rozbudowany został moduł układania. Dodatkowo nowy Tops obsługuje kilka technologii obróbki metali: wycinanie (laser), wykrawanie (sztanca), gięcie(prasa krawędziowa) i cięcie rur i profili. To wszystko w jednym oprogramowaniu. Tylko klucz sprzętowy jest potrzebny i licencje na postprocesory do posiadanych maszyn.

[ Dodano: 2009-06-11, 22:17 ]
izkpaw pisze:Zgadza się ,Trumpf wręcz wymusza upgrade Topsa ,widziałem kilka screenów nowej wersji i słyszałem że moduł nestingu jest dużo lepszy.Pisałem do Trumpfa o wersje testową lub demo ale jak dotąd bez żadnej odpowiedzi.Powiedział mi przedstawieł Trupfa ,że ten tops nie poradzi sobie z nowym 3030 NEW,a aktualnie pracuję na maszynie leciwej bo 1996 rok i na Bosch CC 220 ,gdzie transfer przez RS.Hmm będę próbował dalej wyegzekwować chocby demo nowego topsa. Dzięki za opdowiedź.Paweł
Trumpf proponuje umowy na aktualizacje. Zawierane są całkowicie dobrowolnie.:)
Ewentualne zapytania kierować na [email protected]
Pozdrawiam -

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#14

Post napisał: Bri » 02 lip 2009, 06:41

izkpaw> Jeśli kupowałeś maszynę od Trumpfa i miałeś subskrypcję na Topsa czy też TruTopsa to powinieneś bez większych problemów dostać wersję 30dniową najnowszej edycji (może bez jakiegoś modułu - Punch albo Tube). Złap może jakiegoś przedstawiciela na telefon.

Zerknąłem na ten now model z pojedynczą głowicą, bajer. A co do nowego TruTopsa to chętnie bym sie pobawił :) zobaczyłoby się jakie ma realne wymagania i jak szybko chodzi przy takich nestingach jak u mnie.

Pozdrawiam

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#15

Post napisał: waldemas1 » 22 lip 2009, 18:23

Czy macie tops 100 po polsku???
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#16

Post napisał: ganzi » 22 lip 2009, 22:00

waldemas1 pisze:Czy macie tops 100 po polsku???
Tak, dostępna jest wersja PL, zarówno na PC-ta jak i na maszynę. Z którego roku jest maszyna na której pracujesz? Nie wiem jak jest z starszymi maszynami, ale być może dało by się zrobić upgrade softu? Jak będzie u Ciebie następnym razem serwisant to pogadaj z nim na ten temat, może zrobi Ci też jakieś małe szkolenie? Jeśli w czymś Ci to pomoże, to mogę zrobić zdjęcia poszczególnych okiem Topsa (tego z maszyny) i podesłać Ci na emaila.

Pozdrawiam


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#17

Post napisał: waldemas1 » 23 lip 2009, 15:20

Maszyna ze stycznia 2007z rotolasem i opcją cięcia powietrzem model 3030
,tak chętnie proszę o zdjęcia w kolejności pracy z programem i skąd ściągnąć topsa 100 (jest darmowy?) i spolszczenie do niego i i na maszynę, jak nie sprawi to kłopotów . :oops:
[email protected]
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#18

Post napisał: ganzi » 23 lip 2009, 17:41

waldemas1 pisze:Maszyna ze stycznia 2007z rotolasem i opcją cięcia powietrzem model 3030
Czyli to nie jest starsza maszyna, więc teoretycznie chyba powinien być polski interfejs? Całe sterowanie jest po niemiecku czy tylko TruTops? Może jest taką wersja do wyboru? Najlepiej zadzwoń do serwisanta i zapytaj go o to.
skąd ściągnąć topsa 100 (jest darmowy?) i spolszczenie do niego i i na maszynę
Niestety nie ma tak dobrze, nie ma darmowej wersji TruTopsa. Aby dostać najnowszą trzeba poprosić któregoś z przedstawicieli TRUMPFA [np. tego który nas obserwuje ;) ] o wersję demo, jeśli uda Ci się go przekonać to dostaniesz prawie full wersję działającą przez 30 dni. W czasie instalacji jest pytanie o wersję językową, więc nie potrzeba już żadnego dodatkowego spolszczenia. Zresztą później też można sobie język zmieniać spośród dostępnych dowolnie. Interfejs jest jednak zupełnie inny niż w wersji TruTops Lite, a taką masz prawdopodobnie w maszynie [jest dość mocno okrojona], przypomina ona jednak wcześniejsze wersje. Jakiś czas temu krążyło po sieci parę wersji, że tak to określę edukacyjnych... Skąd ściągnąć? Tego już Ci nie podpowiem, jak dobrze poszukasz to pewnie jeszcze znajdziesz.

Jeśli będę miał w przyszłym tygodniu trochę wolnego czasu to postaram się zrobić fotki i krótką obrazkową instrukcję co i jak klikać żeby na podstawie geo wygenerować lst, pewnie Ci się to czasami przyda.

Tymczasem pozdrawiam


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#19

Post napisał: waldemas1 » 23 lip 2009, 18:43

Z góry dzięki , maszyna po polsku tylko tops po niemiecku . :roll:
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#20

Post napisał: pop9 » 23 lip 2009, 21:31

To sobie jezyk przełacz w Topsie!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”