Ciągłe obracanie silnikiem krokowym strzałkami.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
maruda_pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2008, 15:34
Lokalizacja: Slask

Ciągłe obracanie silnikiem krokowym strzałkami.

#1

Post napisał: maruda_pl » 28 wrz 2008, 15:40

Mam skonfigurowanego mach 2 tak jak opisane jest to na stronie akcesoria.cnc no i mam kilka pytań:

1 czy gdy przejdziemy po konfiguracji do okna diagnostycznego alt + 7 mają wyskoczyć tylko żółte kwadraciki przy wyłącznikach krańcowych XYZ? czy także przy innych które się tam znajdują

2 gdy chce sterować silnikiem krokowym o wartość zapisaną w programie to owszem działa niestety jak wybieram opcje posuw ciągły zamiast kręcenia sie silnik stoi


PS dodam że na razie sprawdzam wszystko na 1 silniku krokowym jedynie go przekładam płyta główna to SSk-MB1

Dziękuje i pozdrawiam



Tagi:


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: OZI » 28 wrz 2008, 16:20

Jeżeli przejdziesz do okna diagnostyki to nie powinny się świecić żadne kwadraty do momentu dopóki nie uruchomisz którejś z krańcówek.
W zależności od tego jak masz skonfigurowane wejścia w tych miejscach powinny się zapalić.
Przejedź maszyną tak aby zwolnić krańcówki, przejdź do ogna diagnostyki w ręcznie wciśnij krańcówkę. Jeżeli masz poprawnie skonfigurowaną to wtedy właśnie zaświeci się źółty kwadrat.

W przypadku gdy krańcówki masz skonfigurowane tak aby działały jako e-stop to zaświeci się czerwony kwadrat emergency.


maruda_88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2008, 17:05
Lokalizacja: slask

#3

Post napisał: maruda_88 » 28 wrz 2008, 17:09

To tak mam ciągłe zapalone żółte kwadraciki przy xyz-home natomiast przy xyz-Limit zaświecają mi się tylko w tedy gdy włączę jakąś krańcówkę. Co do Emergency zaświeca sie gdy uruchomię E-stop czyli zakładam ze to jest poprawnie.


Ps. Przepraszam ze z nową nazwą pisze no ale niestety coś pochrzaniłem i nie umie sie zalogować z góry przepraszam

[ Dodano: 2008-09-28, 17:19 ]
zapomniałem dodać natomiast jak ręcznie kręcę silnikiem to nie zapala mi sie żaden kwadracik przy xyz +++ Limit


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: OZI » 28 wrz 2008, 19:24

A jak masz ustawione w input signals - active low przy home masz na zielono czy czerwony krzyżyk. Przestaw tą opcję na odwrotną do tej co masz i spróbuj, ponieważ jeżeli świecą ci się kwadraciki na żółto, to oznacza to jakby krańcówki były załączone.

Jak masz podłączone krańcówki: szeregowo czy każdą osobno na oś i czy są normalnie zwarte czy otwarte?? Czy przewody masz ekranowane czy nie??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”