Strona 1 z 1

pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 20:12
autor: zork
Witam.

Zakupiłem za parę groszy taką używaną walizkę:
Obrazek

I planuję z niej zrobić domowym sposobem miejsce na eksperymenty z automatyką. Z boku wytnę dziurę i wstawię gniazdo IEC z bezpiecznikiem i włącznik, w środku szynę DIN na moduły oraz miejsce na Raspberry PI z wyświetlaczem oraz jakieś gniazdko modułowe 220V. Idea jest taka, żeby robić to w sposób bezpieczny a nie zostawiać w domu na biurku zestaw kabli podłączony do wysokiego napięcia.

Szukam podpowiedzi z czego i jak zrobić "płytę montażową", żeby do niej przykręcić szynę DIN i ewentualnie jakieś inne uchwyty na inne sprzęty. Nie mam stałego dostępu do warsztatu - jedynie podstawowe narzędzia (wkrętarka i narzędzia ręczne).

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby przykleić jakąś płytę drewnianą, bo to nie przewodzi prądu i łatwo w tym się wierci. Tylko jaką i jak to przymocować? Z góry będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi :-)

Re: pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 20:43
autor: Yarec
Tego jeszcze nie grali

A skąd Ty jesteś ? bo w podpisie nie napisałeś a wypadałoby.


wyrwij "plastik" z drzwi od lodówki i przytnij (będzie bezpieczniej) i
tylko wkładaj do walizy (będzie wygodniej)

Re: pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 20:53
autor: nike_bytom
Swietny pomysl kolego, bedziesz mogl swoja automatyke zabrac na wakacje...

Re: pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 21:27
autor: Blady
Różne ludzie mają pomysły na walizki...

Re: pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 22:10
autor: Yarec
Blady pisze:Różne ludzie mają pomysły

ciekawe który to wymyślił: naćpany Heckler czy pijany Koch ?

Re: pomysł na "płytę montażową"

: 05 lut 2018, 22:18
autor: Petroholic
Płyta zielona PE500 10mm od 251mz się nada :) Poszukaj w giełdzie powinno wisieć ogłoszenie :D

Chociaż ja jako fan Onreda polecam płytę granitową :D W razie potrzeby jak ktoś ci wyrwie walizkę z ręki na ulicy to raczej z nią nie pobiegnie :D