silniczek krokowy M35SP-9N LF

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

silniczek krokowy M35SP-9N LF

#1

Post napisał: WurTur » 17 cze 2017, 13:43

Witam

Nie potrafię wygooglać żadnego sterownika do silnika jak w temacie (Mitsumi M35SP-9N LF). Potrzebuję tani sterownik, nie musi być dobrej jakości. Z silniczka wychodzą cztery kable. Eksperymentalnie zauważyłem, że silnik kręci się, gdy kolejno podam:

1) pierwszą parę przewodów w kierunku + -
2) drugą parę przewodów w kierunku + -
3) pierwszą parę przewodów w kierunku - +
4) drugą parę przewodów w kierunku - +

Ale zapewne można podawać zasilanie na inne sposoby, aby uzyskać lepszy efekt, jak np. mikrokroki.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.



Tagi:


ajt
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 126
Rejestracja: 23 sty 2009, 19:21
Lokalizacja: Radom

#2

Post napisał: ajt » 18 cze 2017, 12:17

Co rozumiesz pod pojęciem "sterownik"? Moduł sterowany sygnałami step/dir, do którego podpinasz silnik i zasilacz, czy może jakieś kompletne urządzenie, któremu można zadać, że ma kręcić silnikiem z jakąś prędkością, w jakich cyklach itp.
Silnik jest dwufazowy, bipolarny, no i malutki, ma bardzo małe prądy faz, więc wystarczy jakikolwiek stepstick na A4988. Dokładasz do tego zasilacz i jakąś płytkę z Arduino. Poszukaj typowych rozwiązań dedykowanych drukarkom 3D, oczywiście zamiast kompletu stepsticków i silników będzie tylko jedna "oś", ale w podobny sposób możesz wgrać jakieś oprogramowanie, w tym napisane czy zmodyfikowane przez siebie.


Autor tematu
WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: WurTur » 19 cze 2017, 11:01

Chyba chodziło mi o układ A4988, tego nie wiedziałem. Zaraz poszukam jakiegoś stepsticka w googlach. Jak to potem podłączyć do mikrokontrolera, jak napisać program to trochę wiem.

Dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”