Szlifierka - prośba

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
witer30
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2013, 19:32
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: witer30 » 04 kwie 2017, 20:05

spoko nie jestem obrażalski... :razz:

a czy w ogóle jest sens aby rozkręcać i ten luz likwidować...?
Jak poluzuje i dobrze nasmaruję na prowadnicach (bo teraz jest skręcone) to się obawiam że może zacząć wpadać w wibracje i du..a z fajnego ostrzenia...
A jak luz skasowany to na prowadnicach można ścisnąć i lepsza kontrola nad przybieraniem oraz nie będzie silnik z kamieniem drżał..

Co sądzisz o tym...?



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 14

#12

Post napisał: zdzicho » 04 kwie 2017, 20:15

Jak jest za ciasno,to musisz ściągać sciernicę śrubą na dół.Istnieje wtedy ryzyko ,że w czasie pracy sama opadnie i narobi szkód.Powinna opadać pod ciężarem wrzeciennika,i być śrubą tylko podtrzymywana,na żądanym wymiarze.


Autor tematu
witer30
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2013, 19:32
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: witer30 » 07 kwie 2017, 20:21

Dzięki za wyjaśnienie... Punk poleciał za pomoc.
Dziś chwilkę wolnego miałem i podłubałem troszkę i po poluzowaniu prowadnicy faktycznie wrzeciennik zaczął opadać swobodnie na tyle ile śruba go trzyma. Już nie szarpie tylko swobodnie się przesuwa...
Zastanawiam się nad drganiami tego układu, czy teraz nie będzie to negatywnie wpływało na jakość ostrzenia...

Po drugie przejechałem czujnikiem zegarowym stół magnetyczny no i niestety nie jest równy... :-(

Czy masz pomysł jak go przeszlifować prawidłowo...
Według mnie muszę ustawić stół na kąt 0st oraz ściernicę równo tak aby lewa i prawa strona ściernicy przylegała prawidłowo do stołu... No i później delikatnie szlifować...
Czy powinienem jeszcze coś na ten temat wiedzieć...?

Z góry dzięki za inof


zdzicho
Posty w temacie: 14

#14

Post napisał: zdzicho » 07 kwie 2017, 20:49

Tak należy to zrobić , jak napisałeś.Stół szlifuje się na załączonym elektromagnesie.Przybierz minimalnie,najwyżej zrób kilka przejść ,jak nie zabieli od razu.Nie robisz tego codziennie ,więc nie ma co się spieszyć.Zrobić raz ,a dobrze.


powgreg
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 112
Rejestracja: 25 paź 2005, 23:21
Lokalizacja: RzeszĂłw

#15

Post napisał: powgreg » 08 kwie 2017, 00:45

witer30 pisze: Po drugie przejechałem czujnikiem zegarowym stół magnetyczny no i niestety nie jest równy... :-(
Z góry dzięki za inof
Jak duże błędy masz i czy sprawdzałeś na włączonym magnesie?
To długi magnes więc sprawdzasz i szlifujesz jak pisał wyżej "zdzicho" na włączonym bo się odkształca,jak się obawiasz o czujnik to przedłuż mu stopkę...
witer30 pisze: Czy masz pomysł jak go przeszlifować prawidłowo...
Według mnie muszę ustawić stół na kąt 0st oraz ściernicę równo tak aby lewa i prawa strona ściernicy przylegała prawidłowo do stołu... No i później delikatnie szlifować...
Czy powinienem jeszcze coś na ten temat wiedzieć...?

Z góry dzięki za inof
Z tym zabielaniem na ostrzałce był bym ostrożny nie na każdej pójdzie ze względu na drgania itp.
Ostrząc noże szlifujesz max połówką ściernicy garnkowej a tylna część tarczy "wisi" w powietrzu a problem się zaczyna gdy tarcza zaczyna dotykać przednią i tylną stroną...
Najlepiej sprawdź mocując na środku stołu kawał blachy o szerokości stołu i zabielaj jak będzie szło to ok.


zdzicho
Posty w temacie: 14

#16

Post napisał: zdzicho » 08 kwie 2017, 09:56

Jak ci tylna wisi ,to przednia szlifuje dół.Aby stół błąd płaski,ściernica ma zostawiać kratkę.


Autor tematu
witer30
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2013, 19:32
Lokalizacja: Polska

#17

Post napisał: witer30 » 08 kwie 2017, 20:59

zdzicho pisze:Jak ci tylna wisi ,to przednia szlifuje dół.Aby stół błąd płaski,ściernica ma zostawiać kratkę.
możesz rozwinąć tą myśl, bo przyznam że nie rozumiem...


zdzicho
Posty w temacie: 14

#18

Post napisał: zdzicho » 08 kwie 2017, 21:12

Przy szlifowaniu czołem ściernicy, powinna ona zostawiać kratkę,po przejściu.Wtedy wrzeciono jest prostopadłe do płaszczyzny stołu .Gdy wrzeciono nie jest prostopadłe , wówczas przednia,lub tylna część ściernicy bierze więcej materiału ,pozostawiając na szlifowanej powierzchni wklęsłość,tym większą im bardziej wrzeciono jest nieprostopadle ,a ściernica mniejsza.


Autor tematu
witer30
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 11
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2013, 19:32
Lokalizacja: Polska

#19

Post napisał: witer30 » 08 kwie 2017, 22:11

ok, teraz zrozumiałem. Kratka tworzona jest przez zbieranie materiału przez przód i tył ściernicy. Świadczy to o równym położeniu ściernicy względem stołu, no i musi ona być na całej powierzchni...

Myślałem sobie żeby ustawić stół na płasko, 0st, i wrzeciennik z kamieniem opuścić na stół tak abym luzując wrzeciennik z mechanizmu ustawić go na styk z przodem i tyłem ściernicy. Myślę że w ten sposób mogę uzyskać tą kratkę...


zdzicho
Posty w temacie: 14

#20

Post napisał: zdzicho » 09 kwie 2017, 11:06

Wstępnie tak,ale to za mało dokładnie.Potem trzeba zamocować kawałek materiału na stole,i przeszlifować, przejeżdżając całą sciernicą.Po śladach zobaczysz, w którą stronę pukać wrzeciono (po wcześniejszym lekkim zluzowaniu). Metodą kolejnych przybliżeń, uzyskasz kratkę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”