Wycinarka hydrauliczna Kaev C105 - wyciek oleju

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#11

Post napisał: dasza77 » 30 paź 2016, 22:16

W tej maszynie jest duża wanna wypełnina olejem, w niej zanurzona pompa hydrauliczna. Z pompy wychodzą dwa przewody ciśnieniowe do siłownika. Może na łączeniach przewodów jest wyciek. Pompa cicho pracuje ?

[ Dodano: 2016-10-30, 22:19 ]
przeczytaj swoj pierwszy post i nie dziw się , że nie dostaniesz odpowiedzi. Do tej pory nie napisałeś co trzyma ta śruba?



Tagi:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#12

Post napisał: ONATOS » 30 paź 2016, 22:55

wsza_18 pisze:Otwierałem tą osłone wiele razy i nic nie leci na żadną pokrywę pokrywa jest sucha. Maszyna nawet była unoszona i sprawdzana od spodu czy nie ma pęknięcia.
Zrobiłem to samo, unosiłem maszynę, bez rezultatu jedyne co można wywnioskować to wada odlewnicza korpusu tzw. mikropora. Żeby znaleźć taką wadę trzeba by cały korpus oczyścić i zbadać go metodą proszkową. A to staje się w ogóle nie opłacalne.


Autor tematu
wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: wsza_18 » 30 paź 2016, 23:39

Pompa pracuje normalnie bez zarzutu tak jak na początku. Węże są w porządku przy otwartej klapie mogę normalnie używać maszyny i nic tam nie tryska.

[ Dodano: 2016-10-30, 23:41 ]
Ewidentnie sączy tą śrubą tylko nie chciałbym jej sam ruszać bo nie wiem do końca do czego ona służy.


atlc
Posty w temacie: 1

#14

Post napisał: atlc » 31 paź 2016, 02:41

To nie jest przypadkiem korek spustowy oleju ze zbiornika tej maszyny..?

Odkręć osłonę, zrób wyraźne zdjęcie środka, wrzuć na forum, to ktoś pomoże.
Tylko nie wstawiaj tych zdjęć miniaturek, z lupą nikt nie będzie siedział przy tym..


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#15

Post napisał: kubus838 » 31 paź 2016, 03:20

No to teraz to już przeginasz.
wsza_18 pisze: dasza77 - najlepiej oceniać kogoś kogo się zna i w życiu na oczy nie widziało (Polska mentalność obtetranych ludzi) nie pomagaj jeżeli nie chcesz, a compart to zupełnie inna maszyna.
Dla przyzwoitości to zrobiłbyś zdjęcie ze zdjętą osłoną.
Jak nie chcesz sobie sam naprawić to zadzwoń do serwisu. Serwis przyjedzie znajdzie usterke, naprawi a potem wystawi fakture łącznie z dojazdem a nie piep...prz o polskiej mentalonści. Bo niezbyt mądre jest pokazywanie fragmentu maszyny i pytanie co jest uszkodzone. A Twoja mentalośc jest taka, że zrób tylko nie oglądaj.
wsza_18 pisze: Otwierałem tą osłone wiele razy i nic nie leci na żadną pokrywę pokrywa jest sucha. Maszyna nawet była unoszona i sprawdzana od spodu czy nie ma pęknięcia. Olej sączy się z tej śruby, teraz dokładniej zaznaczyłem na foto.
.

Tak, tak pewnie kransoludki małymi wiaderkami żebyś nie widział leją olej po maszynie. A tak na poważnie - to ten olej skądś musi się lać. Tylko trzeba to sprawdzić i znależć.
wsza_18 pisze: Przed jakimiś kombinacjami wolałem zapytać fachowca a tutaj zostałem wyzwany od lenia...:)
Bo jestes leń i nawet zdjęcia normalnego nie zrobiłeś tylko fragment zewnętrznej obudowy a pytasz o uszkodzenie w środku maszyny. To tak jakbyś poszedł do ksiegarni i spytał się czy są jakieś książki.
wsza_18 pisze: ONATOS ja już wykorzystuje patent z taką pompką, mam zrobioną z filtra akwarystycznego i węża ogrodowego, używam tego do wymiany oleju w maszynach, mega się sprawdza i oszczędza czasu.
A nie lepiej sprawdzić i naprawić maszyne a nie kombinować. Nie szkoda Ci czasu i pieniędzy a masz pretensje do mentalności.

robert


Autor tematu
wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: wsza_18 » 31 paź 2016, 10:20

To nie jest korek spustowy ponieważ jest za wysoko.


Własnie gdybyś czytał ze zrozumieniem to wiedział byś że nie jest szkoda mi kasy napisałem w pierwszym poście chętnie zaproszę mechanika i zapłacę za naprawę, tylko serwis jest w Łodzi i nie przyjadą do takiego trupa, a inny Pan jest z małopolskiego to już w ogóle mnie wyśmiał...

ok koniec tematu już sobie dam radę bo tyle co się tu dowiedziałem to sam wiedziałem, liczyłem raczej na kogoś kto miał do czynienia z tą maszyną i zna tą konstrukcje.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#17

Post napisał: dasza77 » 31 paź 2016, 12:34

jest taka firma chyba Mechanikz Chełmka , oni zajmują się naprawą i renowacją wycinarek hydraulicznych. Kiedyś nawet od nich kupiłem COMPARTa po renowacji.


Autor tematu
wsza_18
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2014, 09:48
Lokalizacja: Polska

#18

Post napisał: wsza_18 » 31 paź 2016, 12:56

Spróbuje się tam odezwać . Dzięki pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”