Prasa krawędziowa - 2 czy 4 siłowniki ?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#11

Post napisał: snajperman-s1 » 05 maja 2016, 23:06

Też się zastanawiałem nad enkoderami liniowymi... Najlepsza opcja....

Co do prowadnic liniowych to nie zwykłe prowadnice ale wałek liniowy np 100mm średnicy z obu stron albo wyfrezowane 4 bloki 80x80 mm tak aby jeden w drugim jeździł.. luzy można ustawić na 0.1mm i myślę że nie skosi tego...

Co do dokładności to powiem inaczej - będą na niej gięte stale Ceowniki 80x40 o długości 2-2.8m - jeśli przekręci nawet o 1-2mm to nic sie nie stanie gdyż będzie to w dalszej czesci szło pod ramę nośną...


Orientujecie się jakie są koszty liniałów pomiarowych takich na siłowniki - skok wystarczy ok 150mm no i czy idzie to zgrać z MACHem i co do tego jeszcze trzeba - jakie zawory?



Tagi:


DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#12

Post napisał: DOHC » 07 maja 2016, 13:31


czy takie rozwiązanie ma jakieś wady których ja nie widzę ? Na pierwszy rzut oka z plusów to równomiernie rozłożona siła, możliwość zastosowania delikatniejszego elementu ruchomego (nie wiem jak się to fachowo nazywa). W tym przypadku akurat to jest chyba prasa pneumatyczna ale wygląda to ciekawie. Co do synchronizacji to moim zdaniem najsensowniejsza opcja to enkoder liniowy i sprzężenie zwrotne w sterowaniu, w przypadku 4 siłowników wystarczy żeby siła była korygowana przez sterowanie siła skrajnych siłowników.
PS czy prasy pneumatyczne mają jakieś olbżymie wady w porównaniu do hydraulicznych poza ograniczonym naciskiem?
Pozdrawiam


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: 251mz » 07 maja 2016, 14:29

DOHC pisze:PS czy prasy pneumatyczne mają jakieś olbżymie wady w porównaniu do hydraulicznych poza ograniczonym naciskiem?
ściśliwość powietrza :)
układy hydrauliczne oferują sztywność


DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#14

Post napisał: DOHC » 07 maja 2016, 18:37

251mz pisze:
DOHC pisze:PS czy prasy pneumatyczne mają jakieś olbżymie wady w porównaniu do hydraulicznych poza ograniczonym naciskiem?
ściśliwość powietrza :)
układy hydrauliczne oferują sztywność
to też mi przeszło przez myśl że prasa hydrauliczna gdy coś "puści" to ciśnienie szybko spada a w przypadku powietrza...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”