Budowa maszyny typu shredder

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
malyboa
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:07
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Budowa maszyny typu shredder

#1

Post napisał: malyboa » 17 kwie 2016, 15:13

Witam
chcialbym zajac sie budowa maszyny typu shredder . Posiadam juz jedna jesst to maszyna 2kW . i Jej moc mi nie wystarcza . chce zbudowac mocniejsza , czyli 4kW .

Zamierzam uzyc do tego caly zestaw z allegro czyli : Motoreduktor 4kW z hamulcem elektromagnetycznym oraz falownikiem. Zostal Projekt calej maszyny .

Pierwszy wal bedzie napedzany wlasnie z motoreduktora na okolo 40obrotow na minute , drugi wal rownolegly bedzie krecil sie dzieki przeniesieniu napedu przez zebatki .

Nie znam sie na kolach zebatych jednak i niewiem jak je dobrac. czy moglbym prosic kogos z forum by wstepnie mi cos podpowiedzial . ?? Pozdrawiam



Tagi:


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: Areo84 » 18 kwie 2016, 22:18

No to te kółka nie będą miały lekkiego życia- spory moment obrotowy (955Nm), pewnie i jakieś przeciążenia od różnych niszczonych klamotów.

Ja bym tu widział koła o module gdzieś 5-6mm i szerokośći co najmniej 50mm wykonane z dobrej stopowej stali, najlepiej utwardzanej powierzchniowo. Przy zwykłej nie obrabianej cieplnie stali przy takich wymiarach nie powinno być problemu z przekroczeniem wytrzymałości na zginanie zęba, ale z naciskami powierzchniowymi już tak. Tu będą zdecydowanie duże i współpracujące powierzchnie zębów mogą się odgniatać

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”