Pomoc przy wyborze wiertarki / wiertarko frezarki

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
nabuch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:36
Lokalizacja: Słuszczyn

Pomoc przy wyborze wiertarki / wiertarko frezarki

#1

Post napisał: nabuch » 12 lut 2016, 07:48

Witajcie . Muszę pomóc chłopakom w naszej firmie w znalezieniu sensownej wiertarki lub wiertarko-frezarki do warsztatu utrzymania ruchu. Obecnie mamy WS-16 i jest już mocno rozklekotana więc pasowałoby kupić coś lepszego. Docelowo będzie używana do prac ogólno warsztatowych - wiercenie głównie metal . Maks wiertło myślę ok 32 mm chociaż pewnie 80 % będą to wiertła 6-12mm. Czasem przydałoby się coś przefrezować ale jest to opcja gdyby się udało byłoby fajnie. Przydałby się jakiś posuw przy wierceniu i opcja wiercenia pod kątem . Ktoś podrzuci jakiś sprawdzony model nie za duży ,ale stabilny . Budżet myślę ok 7-8kPLN netto . Raczej jestem za za czymś używanym niż jakąś chinką . Mamy na produkcji promę i jest strasznie rozklekotana. Pozdrawiam Wojtek



Tagi:


Aeromikie
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 87
Rejestracja: 24 lis 2014, 11:47
Lokalizacja: Mojrzeszów

#2

Post napisał: Aeromikie » 12 lut 2016, 19:15

Realnie mając do dyspozycji WS-16, przeprowadziłbym jej solidny remont. Z chińskich mam XJ12-300, Siega X3 dostęp do JET JMD-2. X3 jest najlepszą z nich. JMD-2 to życiowa porażka śruba od posuwu pionowego lubi podnosić i opuszczać noniusza o 2-3 cm. Nie istnieje chińska wiertarko frezarka której nie trzeba poprawiać po fabrycznym montażu. Arc euro dostarcza nawet instrukcje jak poprawić aby się nadawała do pracy.


Autor tematu
nabuch
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:36
Lokalizacja: Słuszczyn

#3

Post napisał: nabuch » 13 lut 2016, 22:17

Aeromikie nie pocieszyłeś mnie ...chociaż moje założenie w zasadzie było takie, że nowa maszyna będzie zbyt droga lub zrobiona tak , że będzie niestabilna. Oglądałem filmik o sieg x3 i fajnie to wszystko wygląda ale przy wierceniu widać jak cała konstrukcja faluje. W takim razie czekam nadal na jakąś podpowiedź odnośnie używanej wiertarki .Pozdrawiam
P.S
No i rozmawiałem z ekipą . Jak pooglądali na allegro sprzęty z możliwością frezowania to wolą nową chinkę.
Proszę jeszcze raz o radę co z chin nie rozleci się zaraz...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”