Giętarka trzpieniowa Pedrazzoli Universal Brown 32 - pomocy

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
E-Bobi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2015, 13:14
Lokalizacja: Poznań

Giętarka trzpieniowa Pedrazzoli Universal Brown 32 - pomocy

#1

Post napisał: E-Bobi » 28 wrz 2015, 13:33

Witam wszystkich serdecznie
Nabyłem jakiś czas temu giętarkę trzpieniową do rur pedrazzoli universal brown 32.
Będzie giąć profile aluminiowe lecz niestety napotkałem mały problem w postaci automatycznego powrotu ramienia giętarki po osiągnięciu zadanego kąta.
Proces technologiczny zmusza mnie do zluzowania talerzy ściskających profil przed powrotem ramienia, w przeciwnym wypadku wszystko się kleszczy i wyrywa.

Mam do dyspozycji dwa pedały:
startowy - po jednokrotnym naduszeniu ramie samoczynnie idzie do zadanego kąta po czym wraca do początku, jeżeli przytrzymamy pedał wówczas ramie idzie do końca i stoi
pedał stop/rev - jeżeli podczas ruchu gnącego nadusimy ten pedał wówczas giętarka stoi w miejscu, przytrzymanie powoduje ruch wstecz.

I tutaj rodzi się moje pytanie, czy ktoś ma wiedzę na temat przeróbki, przełączenia jakiejś funkcji wewnątrz całej mechaniki giętarki aby po naciśnięciu pedału start ramię dojechało do końca po czym stanęło do momentu wduszenia pedału rev?

Może ktoś dysponuje instrukcją obsługi tego cuda i mógłby udostępnić?

Poglądowe zdjęcie na bardzo podobną giętarkę:


Pozdrawiam
RobertObrazek



Tagi:

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”