
Nazywam sie G.........i Janusz i jestem pracownikiem firmy w rodzimym mieście. Jako że rok temu uzyskałem kwalifikacje technika ze specjalizacja na obrabiarki CNC, więc jasnym jest to że w tym zawodzie pracuje. Jestem operatorem maszyn tnąco- gnących, których na wydziale jest 7- 5+ Tandem(4m+6m). Jestem święcie przekonany, że restrukturyzacja, oraz zadbanie o zachowanie zasad technologicznych gięcia; plus uzmysłowienie inżynierom z jakimi maszynami maja do czynienia(Brak technologa przy gięciu prototypów, nieświadomość inż. na temat wymiarów maszyny, jej parametrów jak i dostępnych na zakładzie stempli i matryc do poszczególnych krawędziarek)- że odpowiednie zmiany, przyniosą oczekiwany dochód.
Dużo czytam o procesach technologicznych, jak powinny one wyglądać. Jednak, u mnie na wydziale nikt nie przywiązuje do tego uwagi, bo ważniejszym jest ilość wykonanych elementów w danym czasie ("Ilość to też jakość"- niby tak, ale ja wole mniej a dobrze). Jednak tym co najbardziej działa na oko ludzkie są liczby, wiec jeżeli będę chciał udowodnić swoją racje, będzie ona musiała być wyposażona w zestawienia finansowe z ostatnich miesięcy, oraz te które są przewidywane, więc teraz pierwsze pytanie z mojej strony.
Ile kosztuje utrzymanie maszyny typu np Durma ADS 30320, na miesiąc eksploatacji?
2. Jak policzyć wartość każdej godziny gdy maszyna stoi?(zdarza sie ze na siedem maszyn przez osiem godzin stoją cztery... nie wierze by było to opłacalne)
Z góry dziękuje i pozdrawiam