Mały ploter laserowy dla Fundacji

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Bartoteles
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2015, 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Mały ploter laserowy dla Fundacji

#1

Post napisał: Bartoteles » 19 maja 2015, 11:31

Szanowni Państwo,

mam na imię Bartosz i jestem pracownikiem fundacji.
Aktualnie piszemy grant.

Wiem że Pracują Państwo na profesjonalnym sprzęcie a do proponowanego przez mnie podchodzą z przymrużeniem oka. Bardzo bym jednak prosił, aby na podstawie opisów urządzeń czy też doświadczenia własnego lub zasłyszanego, poradzili czy któreś z oferowanych urządzeń będzie odpowiednie dla naszych potrzeb.

Otóż, potrzebujemy głównie tego urządzenia do przygotowywania prezentów i podziękowań dla naszych darczyńców, wolontariuszy i wszystkich, którym chcemy się odwdzięczyć. Są to zazwyczaj dyplomy, ale w formie graweru na blaszce, naklejanej na deskę. Korzystamy też z grawerowania na długopisach i etui do nich.

Drugie zastosowanie to grawerowanie pieczątek. Współpracujemy z druga fundacją prowadzącą działania artystyczne również z osobami niepełnosprawnymi. Przygotowują ceramikę, decupage, scrabooking. Pieczątki pomogłyby im w ozdabianiu (zakładam że byłyby to głownie motywy roślinne, kwiaty).

Trzecie zastosowanie, to cięcie papieru, kartonu również do zastosowań artystycznych. Myślałem też że można by zastosować to do produkcji "cegiełek" np. w formie magnesów lub fundacyjnych gadżetów (długopisy, pendrive, wizytowniki)

Chciałbym nadmienić że zakup prasy i drukarki do kubków bardzo ułatwił nam pracę, szczególnie ze względu na to że możemy drukować w miarę potrzeb a nie dużymi partiami.

Bardzo proszę o racjonalne opinie, zdaje sobie sprawę że to chińszczyzna, ale w sklepach jest cała masa chcińszczyzny rtv-agd, którą ludzie kupują i może rewelacyjnie nie działa, ale zawsze jakoś. Czy któryś z tych ploterów do użytkowania o niewielkim obciążeniu się nadaje, czy to pieniądze całkowicie wyrzucone w błoto?

Interesują nas (ze względu na cenę i niewielkie wymiary):
http://sklep.europlotery.com/plotery-la ... -mini.html
z tego co się orientuję posiadają serwis i części do naprawy.

kolejny chińczyk, nie wiem jak z częściami i serwisem
http://sublimacja.biz/grawerki-laserowe ... laser.html
na filmikach jest idealny do naszych potrzeb, ale jak się sprawdza w użytkowaniu? Na filmikach pracują na nim fachowcy.
Jest też trochę duży.

znalazłem takie dwa jeszcze, wyglądają ciekawie. Nie wiem ile kosztują i nie wiem czy jest sens w ogóle się o to pytać?
http://quedex.com/laser_Co2_Synrad
ten to już chyba bardzo profesjonalny
http://quedex.com/laser_do_piecz%C4%85tek
Wydaje mi się że ich plusem jest to że sklep jest duży, z różnym sprzętem więc może ewentualny serwis jest pewniejszy?

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc,
Pozdrawiam



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 19 maja 2015, 17:55

Porównaj te pierwsze ploterki z laserkami na ebay uk, oprócz cen różnic wielkich nie będzie.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... e&_sacat=0
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
Bartoteles
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2015, 11:02
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Bartoteles » 20 maja 2015, 22:07

Dziękuję serdecznie,

nawet wyglądają podobnie a kosztują o jedną trzecią mniej. Jeśli zaakceptują we wniosku zagraniczne faktury to bardzo zaoszczędzimy. Mam natomiast jeszcze dwa pytania:
1Czy transport na odległość jest bezpieczny? Czy nie zwiększa się zbytnio ryzyko uszkodzenia urządzenia przy takim transporcie. W Polsce firmy chcą z tego względu aby odbierać je na miejscu.
2Cz w razie usterki tego urządzenia lub któregoś z wymienionych przeze mnie, osoba znająca się na tego typu sprzęcie będzie wstanie go naprawić, skompletować wymienne części?

Pozdrawiam,
Bartosz


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#4

Post napisał: oprawcafotografii » 21 maja 2015, 07:09

Albo wiele stracicie zamiast zaoszczedzic ;-)

ad. 1 Oczywiscie ze nie jest. Chinczyk moze dopchac noga ploter jak ma pudlo za male.
I nic mu nie zrobisz.

ad. 2 Oczywiscie, ze nikt nie bedzie chcial nawet palcem tknac takiego sprzetu.
A jak juz to wszystkie "oszczednosci" szybko stracisz z nawiazka...

Importuje sie rzeczy proste, ktorych nie da sie zepsuc, albo drogie kupowane
za ulamek ceny europejskiej. Wtedy roznica w cenie to polisa ;-)

Jak kupisz i bedzie ok to nikt Cie nie pochwali.

Jak kupisz i cos wyjdzie nie tak, to wszyscy beda pamietac ZE TY TO zalatwiales.

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”