jaki sterownik można zaprogramowac do silnikow krokowych

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
piotr.m
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2007, 14:38
Lokalizacja: Morąg

jaki sterownik można zaprogramowac do silnikow krokowych

#1

Post napisał: piotr.m » 14 lis 2007, 19:36

witam

mam takie pytanko:chodzi o to ze potrzebny jest mi taki sterownik do którego bede mógł wprowadzic dane odnosnie ruchow silnikia a nastepnie odpiac komputer a uklad sterownika miałby sterowac mi ruchem silnikow juz bez komputera i czy jest taka możliwosc aby dzialał na tej zasadzie ze jak wykona pelny zakres ruchow wraca do pozycji (0;0;0) i po wcisnieciu odpowiedniego przycisku rusza znowu zeby wykonac te same ruchy,najlepiej jescze jak by sterowal silnikami krokowymi.
Wie ktoś moze cos na temat takich sterowników,i takich metod ich programowania czy działania najlepiej gdyby taki sterownik mogl sterowac 4 silnikami.

z góry dzieki i pozdrawiam
piotr


piter.m

Tagi:


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2127
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: qqaz » 15 lis 2007, 12:14

2 szt EASY 822-DC-TC. W dyspozycji cztery wyjścia do sterowników silników krokowych a w programie dowolne sekwencje ruchów. Dodatkowo spora ilość we/wy obsługujących logicznie całe urządzenie - cena nie więcej jak 2000zł. Czy warto? Może lepiej stary PC z prostym programem w autostarcie - wtedy tak coś 500zł. Tylko wtedy bez uzależnień od stanu maszyny - praktycznie tylko stop awaryjny.


Autor tematu
piotr.m
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2007, 14:38
Lokalizacja: Morąg

#3

Post napisał: piotr.m » 15 lis 2007, 18:32

witam
dzieki za zainteresowanie ,a wiec rozumiem ze jeden sterownik moze maksymalnie sterowac dwoma silnikami poprzez sterownik silnika krokowego,a mogłby kolega mi tak po krotce opisać jak sie odbywa takie sterowanie czy dane (ruchy) to sie wprowadza przez komputer czy bezposrednio ze sterownika ,czy można np regolowac predkościami ,czy sa jakies ograniczenia ilościa ruchów,pod jakie wyjscia sei podłacza sterownik krokówek ,a moze kolega zna jakąs stronke z takimi schematami.
wielkie dzieki pozdrawiam
piotr
piter.m

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”