nozyce gilotynowe

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
gussto
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

nozyce gilotynowe

#1

Post napisał: gussto » 05 wrz 2012, 22:47

Witam

Nie jestem pewien czy to dobry dział ale … szukam konstruktora/projektanta maszyn do budowy nożyc gilotynowych. W zakresie prac projektanta jest wykonanie projektu w 3D wraz z rysunkami wykonawczymi. Po naszej stronie będzie wykonanie konstrukcji.

Nożyce gilotynowe, hydrauliczne mają za zadanie ciąć płaskowniki (pasy) stalowe (stal S235 i S355) o szerokości 500x20mm. Projekt obejmuje głównie część mechaniczną, projekt instalacji elektrycznej wykonamy w swoim zakresie. Dodatkowo posiadamy już silnik wraz z agregatem hydraulicznym który chcemy wykorzystać w tej maszynie. Dysponujemy też nożem górnym i dolnym.

Zainteresowanych proszę o kontakt na maila celem podania dalszych szczegółów na temat maszyny.

Pozdrawiam

Tomasz Gustowski
[email protected]



Tagi:


Autor tematu
gussto
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: gussto » 10 lip 2016, 22:12

Dzieki ale nie chodzilo mo o nozyce do blach gdzie szerokosc wynosi do np. 3ch metrow a o nozyce male do plaskownikow max 0,5 metra a takich kupic sie nie da. Wiec pomysl byl aby te dosc krotkie nozyce zaprojektowac. Z braku czasu chcialem to komus zlecic. Niemniej jednak aktualnie projektujemy je sami i juz nawet rozpoczelismy budowe. Beda czescia wiekszej linii produkcyjnej.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 16 lip 2016, 09:25

Gussto:

Bzdury piszesz !

Jest mnostwo firm ktore produkuja nozyce hydrauliczne do ciecia plaskownikow w takich wymiarach jak podales.

Trzeba tylko wiedziec czego szukac.
Wpisz po angielsku na google: "iron worker", "hydraulic iron worker" itp.

Liderem na europejskim rynku takich urzadzen jest firma hiszpanska GEKA, maja serie pod nazwa "hydra crop".

Urzadzenie tnie plaskowniki, mozna regulowac kat ustawiajac plaskownik ppd pewnym katem do osi maszyny.
Sa to urzadzenia dosc tanie ( zwlaszcza na rynku wtornym ), i bardzo niezawodne trzeba przyznac. Koszt jednostkowy ciecia jest nie do przebicia.

Innym typem urzadzen jest zautomatyzowana linia do ciecia plaskownikow w ktorej ostrza obracaja sie zgodnie z wymaganym katem wzgledem nieruchomego plaskownika. Zazwyczaj takie linie oferuja tez automatyczne wybijanie ( badz wiercenie ) otworow.


Autor tematu
gussto
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: gussto » 21 lip 2016, 21:27

Witam

Bzdur nie piszę tylko należy czytać ze zrozumieniem.

Rynek bardzo dobrze znam a same Geki mamy dwie. Nożyc uniwersalnych z 4 -5 i nie o to mi chodzi.

Potrzebne mi są nożyce do cięcia TYLKO płaskowników. Nie chcę nożyc uniwersalnych (BTW tak brzmi ich polska nazwa a nie nożyce hydrauliczne). Są duże gabarytowo bo mają parę stacji tnących do kątowników, prętów okrągłych, kwadratowych, ceowników, niektóre dwuteowników a po drugiej stronie mają prasę do wykrawania otworów. To wszystko nie jest mi potrzebne.
Nie mniej jednak zaprojektowaliśmy je już sami i nawet rozpoczęła się ich budowa. Prześlę późnej pierwsze fotki.
Będziemy za jakiś czas budować linię CNC do wykrawania i cięcia płaskowników adekwatną do tych które mają w swojej ofercie Voortman, Geka czy inni. Pytałem Gekę na targach w Hanowerze czy może dostarczyć nam samą ich gilotynkę do płaskowników ale sie nie zgodzili.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4768
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#5

Post napisał: pitsa » 21 lip 2016, 22:12

Cześć.
Nie znam się ale zapytam.
Nie wystarczy kupić gotowe noże (np.: http://www.plasmet.net/noze_do_nozyc_gilotynowych ) i resztę dobrać według własnego projektu?
Zastanawiam się też czy można wyciąć sobie nożyce ze stempli i matryc z jakiejś większej giętarki CNC? Odpowiednio dociąć i doszlifować...
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#6

Post napisał: InzSpawalnik » 21 lip 2016, 22:15

Geka ma owszem w jednym opakowaniu plaskowniki, katowniki, ceowniki i stacje do wybijania. Maszyna jest uniwersalna. I jednoczesnie kompaktowa. Tzw "footprint" calej maszyny to dokladnie 1m x 2m. Bardzo kompaktowo. Niedaleko jest inny warsztat gdzie uzywaja amerykanskiego odpowiednima tylko ciecie i otwory i jest jeszcze mniejsza 1 x 1,5m max. Troche jak wywazanieotwartych drzwi ... Ale niezle kombinujesz - podoba mi sie sposob myslenia , malo podoba - podziwiam ( nie cynicznie ).


Autor tematu
gussto
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: gussto » 22 lip 2016, 00:06

pitsa pisze:Cześć.
Nie znam się ale zapytam.
Nie wystarczy kupić gotowe noże (np.: http://www.plasmet.net/noze_do_nozyc_gilotynowych ) i resztę dobrać według własnego projektu?
Zastanawiam się też czy można wyciąć sobie nożyce ze stempli i matryc z jakiejś większej giętarki CNC? Odpowiednio dociąć i doszlifować...
Dokładnie kupiliśmy gotowe noże a resztę robimy według własnego projektu.
Natomiast odnośnie przeróbki giętarki to nie kombinowałem w ten sposób ponieważ myślę, że parametry techniczne takiej gilotyny nie byłyby dobre. Tzn. dla przykładu Nożyce uniewersalne Geki mogąc ciąć pasy 600mm szerokie i 15mm grubę bądż 400mm szerokie i 20mm grube. Takie podają w broszurze. Jak dla mnie są to super parametry i chcielibyśmy uzyskać podobne choć zobaczymy co wyjdzie. :)
Dodatkowo jakość krawędzi po cięciu na Gece jest jak na moje oko bardzo dobra oczywiście jak na gilotynę. Uprzednio wiele grubych płaskowników cięliśmy taśmówkami a teraz tniemy na nożycach.

[ Dodano: 2016-07-22, 00:22 ]
InzSpawalnik pisze:Geka ma owszem w jednym opakowaniu plaskowniki, katowniki, ceowniki i stacje do wybijania. Maszyna jest uniwersalna. I jednoczesnie kompaktowa. Tzw "footprint" calej maszyny to dokladnie 1m x 2m. Bardzo kompaktowo. Niedaleko jest inny warsztat gdzie uzywaja amerykanskiego odpowiednima tylko ciecie i otwory i jest jeszcze mniejsza 1 x 1,5m max. Troche jak wywazanieotwartych drzwi ... Ale niezle kombinujesz - podoba mi sie sposob myslenia , malo podoba - podziwiam ( nie cynicznie ).
Dla mnie nożyce uniwersalne są za duże. Chcemy je obracać do cięcia pod kątem.
Natomiast to fakt, że ich jakość krawędzi po cięciu jest według mnie bardzo dobra i nie wiem czy nam się uda do tego zbliżyć. Zobaczymy wyjdzie w praniu :)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#8

Post napisał: InzSpawalnik » 22 lip 2016, 00:35

Obracane nozyce hydrauliczne ambitnie ambitnie nie powiem ;)
Gdzies juz widzialem podobne rozwiazanie, troche jak Fabr... z Vor... ?


Autor tematu
gussto
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2011, 20:28
Lokalizacja: Szczecin

#9

Post napisał: gussto » 25 lip 2016, 13:02

Zdjęcia wkładki z przypasowanym nożem górnym, oraz siłownika 200. Toczone są panewki oraz dorabiane uszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”