Moribdelli u26 - przeróbka sterowania - czy to ma sens?

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

Moribdelli u26 - przeróbka sterowania - czy to ma sens?

#1

Post napisał: ezbig » 16 paź 2014, 21:43

Jak w temacie. Kolega chce kupić to centrum, ale są problemy ze sterowaniem (coś tam działa, ale do pracy się nie nadaje). Maszyna chyba z 94r. Nie wiem jakie tam serwa siedzą, ale dosyć duże i step/dir to raczej nie jest. Pewnie trzebaby je wymienić na nowe. Do tego trochę PLC, żeby obsłużyć magazyn narzędzi. Tylko, przy tym gabarycie, to już poważna robota za duże pieniądze wychodzi. Nie wiem czy gra jest warta świeczki? Żeby nie wyszło, że stara maszyna + nowe sterowanie wyjdzie w cenie jakiegoś sprawnego (przyjaznego w obsłudze ;)) centrum.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 16 paź 2014, 23:57

jedna z niewielu maszyn pełnoletnich w której bym się starał naprawić oryginalne sterowanie, chyba że maszyna ceniona złom/kg, inaczej serwa a tym bardziej magazyn narzędzi będzie kosztować.
I don't like principles, I prefer prejudices


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: Mrozik » 20 paź 2014, 13:03

Jak kolega chce te U26 z trzebnicy kupić to niech się najpierw do mnie zgłosi.


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 20 paź 2014, 13:56

Nie wiem skąd ta maszyna, ale przeanalizowałem temat sam stwierdziłem, że przeróbka jest bez sensu. Jakby tego nie ugryzł, to po zmianie sterowania będzie to przyjazne dla mnie, ale nie dla przeciętnego użytkownika. Samo frezowane kształtów tak, ale obsługa reszty oprzyrządowania raczej wymaga grzebania w kodach lub napisania specjalnego softu pod maszynę. Ew. kreatorów w stylu ncgui z LinuxCNC. Mnie kody nie przestraszają, ale kolegę tak. Ciężko mu wytłumaczyć, że to raz zaprogramowane działa i nie trzeba wnikać. Jego konkurent ma taką maszynę i sobie radzi, więc i on wcześniej czy później będzie musiał sobie poradzić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”