Sterowanie w 3 osiach z komputera

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#11

Post napisał: syntetyczny » 24 mar 2014, 20:32

Jakieś 2 lata temu brałem udział w projekcie, który obejmował zagadnienia testów funkcjonalnych smartfonów, nawigacji itp.:
[youtube][/youtube]
System zbudowany był z 3 elementów:
- systemu wizyjnego cognex
- robota kartezjańskiego
- jednostki sterującej z interface'm gui dedykowanym do testów funkcjonalnych
Na wideo, oczywiście tylko bardzo mała część tego co mógł robić robot, gdyż klient nie życzył sobie aby cokolwiek wypłynęło dalej. Zespół był 6 osobowy, a mnie przypadło napisanie interface'u robota oraz zaprojektowanie układu kartezjańskiego.


Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Tagi:


Autor tematu
Krzysiek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 mar 2014, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Krzysiek82 » 24 mar 2014, 23:27

Właśnie coś podobnego chciałbym zrobić ale nie wykorzystując systemu wizyjnego. Obraz do analizy chcę brać bezpośrednio z ekranu urządzenia.
Twój filmik naprowadził mnie na coś takiego: Koncepcyjnie bardzo blisko :)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post napisał: diodas1 » 25 mar 2014, 01:01

Parę postów wyżej napisałeś "O pisaniu softu na mikrokontrolerach nie mam pojęcia więc trzeba będzie poszukać chętnego do współpracy..." W takiej sytuacji myślę że od szukania kogoś takiego należałoby zacząć. On sam podpowie co i jak jest w stanie zrobić. Potem okaże się że trzeba też będzie pewnie upolować amatora który zrobi część mechaniczną ... uzbroi całość elektrycznie itd. W taki sposób szybciej osiągniesz sukces. Wytłumaczysz człowiekowi dokładnie o co Ci chodzi, on skoryguje zbyt fantastyczne marzenia lub sam je udziwni, uzgodnicie koszty jego zaangażowania w temat i coś ruszy do przodu. W tym wątku raczej nie uzyskasz kompletnej i spójnej koncepcji a tym bardziej jej szczegółowego dopracowania bo projektowanie unikatowych urządzeń ludzie wykonują zwykle w celach zarobkowych albo bez zapłaty dla siebie w ramach hobby. Hobbystycznie dla kogoś rzadziej się zdarza niestety. A może stety bo komercyjni projektanci i programiści straciliby możliwości zdobywania środków do życia :mrgreen:
Napisałeś "Obraz do analizy chcę brać bezpośrednio z ekranu urządzenia" Zatem ten ploter nie ma tylko naciskać palcem ale mieć jakieś "oko" do analizy obrazu. Na pewno nie podałeś jeszcze wszystkich swoich marzeń a każde następne może burzyć poprzednio już częściowo wydumany obraz dzieła. Jeżeli "ploter ma reagować na to co będzie na ekranie badanego urządzenia to pewnie w ogóle można pominąć potrzebę podłączania go do komputera. Reasumując- zacznij molestować ludzi znających i programujących mikrokontrolery. Albo, co byłoby korzystniejsze dla Twojego portfela teraz i na przyszłość, sam zacznij studiować ten temat. Skoro, jak powiedziałeś na początku, elektronika nie jest Ci całkiem obca to i teksty w podręcznikach o tych małych i pożytecznych układzikach powinieneś w większości rozumieć.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#14

Post napisał: syntetyczny » 25 mar 2014, 09:33

Też braliśmy pod uwagę przechwycanie obrazu w locie. Problem w tym, że jak masz 10 telefonów/tabletów to może się okazać, że 3 z nich nie mają wyjścia hdmi, albo pobieranie obrazu za pośrednictwem tego złącza jest na tyle niestabilne, że testy przestają być nieinwazyjne w soft, który mamy testować(bo na złączu hdmi będzie się obraz poprawnie wyświetlał, a na ekranie już nie - popiepszone procesy). A w przypadku użycia 1 kamery(jak już pisałem), można użyć dowolnego urządzenia i nie ma problemów, a co najważniejsze nie traci się czasu na rozwiązywanie problemów nie związanych z głównym celem riga testowego.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”