Automatyczna termoformierka próżniowa

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
cieszyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2012, 00:13
Lokalizacja: Kraków

Automatyczna termoformierka próżniowa

#1

Post napisał: cieszyn » 07 lut 2014, 18:49

Witam wszystkich,
buduję termoformierkę próżniową. Widziałem tematy na forum dotyczące podobnych maszyn, jednak ja chciałbym zbudować maszynę o bardziej przemysłowym zacięciu. Mam w planie robić na niej opakowania w mini seriach, więc maszyna powinna działać automatycznie, plastik będzie pobierany ze szpuli, zależy mi na pracy bezobsługowej.

Moje założenia:
Obszar formowania: ok. 450x650x150
Napęd będzie na łańcuchu ze szpikulcem - podpatrzyłem takie rozwiązanie w większych maszynach.
sterowanie na PLC
Na początku chciałem wyeliminować pneumatykę, ale jest ona na tyle tania, że chyba obok maszyny postawię jakiś kompresor i ruch liniowy załatwię pneumatycznie
3 główne stanowiska pracy
1. stanowisko - grzanie
2. stanowisko - stół próżniowy i od góry ramka dociskająca
3. stanowisko - od góry zjeżdża prasa z nożem wycinająca kształt opakowania

Chciałbym umieszczać tutaj ewentualne pytania dot. rozwiązań projektowych, teraz mam jednak prośbę, czy znaleźliście gdzieś w internecie ciekawe materiały, które pozwoliłyby mi od czegoś zacząć? nie chcę wyważać otwartych drzwi...

Inspiracje czerpię z maszyn np opublikowanych na yt, link do playlisty z ciekawszymi maszynami: http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... vckQvU3rnp

pozdrawiam,
Cieszyn



Tagi:


Autor tematu
cieszyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2012, 00:13
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: cieszyn » 18 lut 2014, 00:11

W jaki sposób dobrać silnik napędzający pas transmisyjny?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”