Problem z połączeniem LAN - Homag

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
WesołyŻniwiarz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:01
Lokalizacja: TRN

Problem z połączeniem LAN - Homag

#1

Post napisał: WesołyŻniwiarz » 29 maja 2013, 12:42

Cześć.
Mój pierwszy post, chociaż czytam od pewnego czasu.

Napotkałem jednak problem którego nie potrafię chwilowo rozwiązać nawet z pomocą internetu nawet.

Chodzi o podłączenie maszyny Homag BOF 31 / Optimat w celu wygodniejszego przesyłania plików z CAD/CAM'ów. Czy komuś udało się podłączyć maszynę do zewnętrznego PCta może? Dodam, że w Homagu nie mam standardowego PCta tylko sterowanie na kartach BAB40.
Stacja dyskietek powoli umiera (a zamienniki ciężko dostępne) a serwis producenta też nie wiele potrafi pomóc. Podali tylko IP maszyny i gdzie je znaleźć w plikach gdyby było zmienione.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 29 maja 2013, 14:20

Pingowałeś do maszyny? Jest odpowiedz?
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 29 maja 2013, 14:39

zamiast stacji dyskietek to załóż emulator na USB stacji.

np.
http://torlus.com/floppy/
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
WesołyŻniwiarz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:01
Lokalizacja: TRN

#4

Post napisał: WesołyŻniwiarz » 03 cze 2013, 09:46

Maszyna na Ping nie odpowiada (kabel dobry). Prawdopodobnie Homag coś nakłamał z tym IP, bo w plikach to co podali jest opisane jako IP gościa (czyli PCta w tym przypadku). Zostaje mi sprawdzenie 255 możliwych IP :/

Emulator USB to dobre rozwiązanie, ale w tej konkretnej maszynie jest taśma 50-cio żyłowa (standardowa stacja FDD ma ich 36) i ciężko z dostępnością (bo tylko na specjalne zamówienie).

Zresztą w tym przypadku karta sieciowa byłaby idealnym rozwiązaniem, bo przy podłączeniu do maszyny lasera, będzie można wysyłać jednocześnie plik na oba urządzenia.

Będę ścigał Homaga i producenta sterowania o jakieś wskazówki...

Dzięki za odpowiedzi.


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#5

Post napisał: zibi » 03 cze 2013, 09:53

NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
WesołyŻniwiarz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2013, 12:01
Lokalizacja: TRN

#6

Post napisał: WesołyŻniwiarz » 03 cze 2013, 15:05

Dzięki za linka. Maszynę w sieci znalazłem. Ping działa bez zarzutów. Teraz mam problem z 'widzeniem' plików.

Total commander (z wtyczką do systemu unix) nie łączy się po wpisaniu IP maszyny w pasek adresu, tak samo w eksploratorze Windows widzę tylko PC w sieci.

System na maszynie to Os9/64k i został dostosowany do potrzeb maszyny, ale sieć ustawić chyba trzeba bardzo ręcznie. Spróbuję zbootować jakąś dystrybucję linuxa i zobaczę co tam będzie się działo. Jakby ktoś miał jednak jakiś pomysł/doświadczenie to nadal czekam na propozycję dalszych kroków :)

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#7

Post napisał: k-m-r1 » 06 cze 2013, 23:20

udostepnianie plików katalogów poczytaj o tym
lub logowanie do systemu przez neta
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”