Podajnik listew do piły - jak go zrobić??

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
krysti4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2011, 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Podajnik listew do piły - jak go zrobić??

#1

Post napisał: krysti4 » 23 lip 2012, 23:03

Witam.
Chciałbym zrobić podajnik automatyczny do piły który by podawał odpady listew ( listwy maja różne długości od 25 do 45 cm) do cięcia. W podajniku powinno się mieścić około 30 – 40 ( może być więcej) listew. Podajnik musi mieć regulacje szerokość np. wkładam 30 listew o szerokości 45mm potem np. 30 o szerokości 55mm. Obecnie jest to robione przez dwóch pracowników, jeden podaje listwy do posuwu, posuw zabiera elementy i piła tnie do odpowiedniej szerokości, drugi odbiera, chciałbym żeby podajnik podawał automatycznie do piły elementy, które po przecięciu by spadały do skrzyni. Lepiej jak listwy w podajniku będą poukładane jedna na drugiej. Dla zobrazowania jak wygląda to teraz umieszczam filmik pracy maszyny przy podawaniu ręcznym.
http://www.flickr.com/photos/78046631@N00/7632439290/
Proszę o pomoc jak można skonstruować taki podajnik i czy w ogóle jest to wykonalne.
Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 24 lip 2012, 14:56

Jeśli masz sprężone powietrze to można by zaadoptować jakiś siłownik dwustronnego działania, który podpycha listwę do frezarki. Na filmiku widać że sama już dalej podciąga . Listwy podawać należałoby w jakimś korytku regulowanym w zależność od wymiarów listwy. Generalnie myślę że należy zbudować zasobnik w którym listwy leżą jedna na drugiej, cały stos. Listwa będąca na dole podawana jest do frezowania. Jak cała przejdzie to listwy opadają i znowu spodnia popychana jest siłownikiem, po czym siłownik się wycofuje.


Autor tematu
krysti4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2011, 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

#3

Post napisał: krysti4 » 24 lip 2012, 22:30

zibi pisze:Jeśli masz sprężone powietrze to można by zaadoptować jakiś siłownik dwustronnego działania, który podpycha listwę do frezarki. Na filmiku widać że sama już dalej podciąga . Listwy podawać należałoby w jakimś korytku regulowanym w zależność od wymiarów listwy. Generalnie myślę że należy zbudować zasobnik w którym listwy leżą jedna na drugiej, cały stos. Listwa będąca na dole podawana jest do frezowania. Jak cała przejdzie to listwy opadają i znowu spodnia popychana jest siłownikiem, po czym siłownik się wycofuje.
Akurat mam dostęp do sprężnego powietrza.
Myślałem nad dwoma wariantami jeden z siłownikiem drugi z taśmociągiem.
Wariant drugi by działał na zasadzie podawania listew przez taśmociąg,
listwy by były ulożone w stosie.
Wariant pierwszy z siłownikiem bardziej mi się podoba. Tylko ile siłowników powinienem zastosować, czy jeden podający wystarczy??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”