Skaner 3D

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 870
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#11

Post napisał: Bbuli » 05 sty 2012, 21:44

Co do Davida-typowego przedstawiciela to tu nie znajdziesz-najwyżej sprzedawcę.Pomocy technicznej tu nie ma .Tylko kilka godzin na forum Davida.
Jaka cena taka pomoc.Ale można osiągnąć niezłe efekty.Przy konfiguracji można szału dostać.Dzisiaj działa a jutro trzeba kombinować od początku.Spokój wprowadza świadomość,że wydaliśmy znośne pieniądze za skaner -może lepiej nazwać-skanerek laserowy.Obiekty skanowane muszą być białe-matowe.
Efektem pracy tego systemu jest plik .stl i jeszcze jakiś-nie pamiętam.Tak czy inaczej trzeba nad tym sporo popracować by otrzymać bryłę lub obiekt o parametrach odpowiednich do wykonania formy.Ja .stl-e obrabiam w Rhinocerosie.Jest to rozwiązanie siermiężne.
Jeśli księgowa pozwoli bierz Rolanda.Będzie profesjonalnie.Zasięgnij także języka w firmie Quedex.



Tagi:


Autor tematu
STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Post napisał: STELMI » 05 sty 2012, 21:51

ucii pisze:czy w grę wchodzi też wykonywanie PPAP-ów
co to jest PPAP? :) BTW na stronie jest jakieś 50% naszej produkcji, bo nie mam czasu zająć się jej modernizacją
ucii pisze:W jaki sposób chcecie dalej wykorzystywać zeskanowane obiekty?
Mam kilka lamp, których nie da się pomierzyć suwmiarką. Skaner miałby odwzorować jej kształt, SolidWorksem miałbym ją dopracować i zrobić konstrukcję formy, potem CAMem na maszynę i na produkcję. Dostałem plik z chmurą punktów na jakiś element z jednej firmy co mają skaner i SolidWorksem praktycznie nic nie zrobię z tym (to plik poglądowy, zeby sprawdzić przydatność SW do chmury punktów)

Możesz pokazać jak wyglądają bryły które wykonałeś po użyciu skanera i programów do obróbek? Ile kosztował Ciebie ten skaner?


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#13

Post napisał: pltmaxnc » 05 sty 2012, 22:51

Proponuję zastanowić się czy naprawdę musisz kupić skaner .
Wiadomo już jakie obiekty będą skanowane tylko nie wiadomo w jakiej ilości.
Ile modeli potrzeba zeskanować rocznie ?


Autor tematu
STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Post napisał: STELMI » 05 sty 2012, 22:55

a kto powiedział, ze tylko dla siebie miałbym go używać? Myślę również o usługach. W Bydgoszczy jest zagłębie formierskie, a skanerów brak. Jest 1, który obecnie nie działa


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#15

Post napisał: pltmaxnc » 06 sty 2012, 11:50

STELMI napisał
W Bydgoszczy jest zagłębie formierskie, a skanerów brak. Jest 1, który obecnie nie działa
to zapraszam wszystkich do Warszawy :wink:

Jeżeli chcesz świadczyć usługi to trzeba zastosować jakiś szybszy skaner dający złożony model w ciągu kilku min.
Ale oprócz skanera trzeba mieć program do obróbki obiektów 3D taki "Leilos" lub "Geomatic".
Program musi umożliwić czyszczenie i optymalizację chmury punktów , łączenie fragmetów skanowanego obiektu i jego scalenie.
Klient powinien dostać gotowy model który może wczytać do cada a nie chmurę punktów z którą niewiele zrobi.
Kupując jakiś system skanujacy dałbym różnym oferentom ten sam obiekt do przykładowej obróbki i niech pokażą co potrafi ich sprzęt i w jakim czasie .
Nie powinien to być aniołek ze skrzydełkami tylko bryła o znanych wymiarach posiadająca również proste kąty i krawędzie.


ucii
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2012, 08:19
Lokalizacja: Zielonagóra/Wronki

#16

Post napisał: ucii » 08 sty 2012, 11:29

Obiekty skanowane muszą być białe-matowe.
Skanowałem detale wykonane z ocynku z i nie spotkałem się z problemami. Jedynym problemem jaki do tej pory miałem to było skanowanie mojego telefonu Nokii e51 gdyż nie chciał na początku chwycić wyświetlacza (jednak talk rozwiązał sprawę bezbłędnie).
to zapraszam wszystkich do Warszawy
a ja do Wronek :) też potrafimy zdziałać cuda :)
Systemy pomiarowe
Kontrola jakości
Reverse engineering


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#17

Post napisał: pltmaxnc » 08 sty 2012, 14:18

obiekty skanowane muszą być białe-matowe.............skanowałem detale wykonane z ocynku z i nie spotkałem się z problemami
nie zawsze występuje problem "dziur" na obiektach silnie odbijających światło a łatanie jest zawsze czasochłonne.
Można temu zapobiec pokrywając model "antyodblaskowym" sprayem używanym w fotografii lub matową farbą najlepiej jasnoszarą , również "pudrowanie" talkiem daje podobne efekty.
Problem ten nie występuje przy skanowaniu bryły z wielu ujęć , ponieważ to co w jednym ujęciu jest "dziurą " w innym będzie powierzchnią a składając skany otrzymamy poprawny model.


kobayashi11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:40
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

skan 3d

#18

Post napisał: kobayashi11 » 26 sty 2012, 11:13

Ja posiadam niezły skaner 3d firmy Nextengine


krzysiek1125
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Rybnik

#19

Post napisał: krzysiek1125 » 02 lip 2012, 13:19

Witam

A oglądałeś może skanery ze strony http://www.pomiar3d.pl/ ? Miałem okazje pracować na tych skanerach, nie są tanie ale efekty są dobre. dokładności są do 40 mikronów dla najlepszego skanera z tej firmy. Mają też coś co nazywa się "Probe" i tam jest chyba do 25 mikronów.

Pozdrawiam
Krzysiek


creox
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:49
Lokalizacja: warszawa

#20

Post napisał: creox » 30 paź 2012, 13:33

Witam,

David i Roland Picza oparte są na tej samej zasadzie triangulacji laserowej - plamką lasera. Efekty zarówno w Davidzie jak i Rolandzie (to samo co David tylko ze stolikiem obrotowym i zamknięte w skrzynce) są podobne - mają jedną podstawową wadę - niska rozdzielczość skanowania i bardzo długi czas pomiaru.

W tej chwili na topie jest skanowanie 3D w technologii światła strukturalnego np. białego lub niebieskiego - bardzo szybki pomiar od razu cała objętość pomiarowa w ciągu 1,5 sekundy.

Poniżej zamieszczam link z filmem z takim skanerem 3D .

Polecam polskie skanery 3D firmy SMARTTECH 3D .
Rozwijają technologie skanowania 3D w 2000 roku razem z niemieckimi firmami.
Mają support po polsku, także z oprogramowania Geomagic, Rapidform i Leios.
I ceny dopasowane do polskich realiów :-) - mają teraz promocje, skaner 3D od 50 tys.zł.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”