Wiertarka koordynacyjna 2E440 sprężyny wrzeciona

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Wiertarka koordynacyjna 2E440 sprężyny wrzeciona

#1

Post napisał: creative1agh » 20 lis 2011, 21:38

Witam Szanownych Kolegów,


Mam mały problem ze sprężynami równoważącymi ciężar tulei wrzeciona w koordynatce 2E440 produkcji ZSRR.
Problem polega na tym, że dwie duże główne sprężyny taśmowe pękły na końcach, a jedna długa, łącząca bębenek sprężynowy z tuleją wrzeciona zapewne kiedyś się urwała i ktoś zostawił w maszynie tylko jej fragment.
Części te są dostępne, a i owszem, za naszą wschodnią granicą, ale taki komplecik to około 1500 zł bez wysyłki.
Przerabiał może ktoś ten problem??
Te dwie główne, które pękły na końcach można by jeszcze próbować wyżarzyć, były by krótsze o te 100 mm - to tylko taki pomysł, prawdopodobnie mało realny, w najbliższym czasie się okaże ( całkowita długość jednej to 2200 mm).
Tragedia może być z tą trzecią: 1660 mm długości, 10 szerokości i 0,2 mm grubości.
Marnym "pocieszeniem" jest fakt, że z nową maszyną był dodatkowy komplet tych sprężyn - wiedzieli, że to awaryjne jest.
Zaczynam się powoli orientować w możliwości dorobienia ich na zamówienie - ale jeszcze żaden wykonawca się konkretnie nie określił.

Może miał ktoś do czynienia z tematem, może ma gdzieś dostęp do takich części ??



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#2

Post napisał: Mariuszczs » 21 lis 2011, 16:15

Ja w jednej wiertarce z powodzeniem wygiołem końcówkę sprężyny na gorąco
w drugim przypadku nie miałem wcale i bez problemu kupiłem od zegara i też zaginałem końcówki, oprócz zegarowych sprężyny rozrusznika pilarek, w nawijaku pasów bezpieczeństwa.

Tutaj jest kilka do wyboru ( myślę że jakby długość takiej 12 mm była to można ją na magnesówce w szpulce wyszlifować na 10 mm:

http://allegro.pl/sprezyna-napedowa-nr7 ... 01032.html

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: BYDGOST » 21 lis 2011, 16:33

W DTR jest opis jak wymienić sprężynę i sposób regulacji.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: creative1agh » 21 lis 2011, 19:30

BYDGOST pisze:W DTR jest opis jak wymienić sprężynę i sposób regulacji.
to akurat mam i o tym wiem :) zresztą mam je już na wierzchu, wyjęte z maszyny.
Pytałem w sensie, że może ktoś przerabiał już ten temat.
Dzisiaj się sporo już wyjaśniło. Tą cieniutką udało się "podebrać" właśnie z innej wiertarki, są delikatne różnice, ale nie powinny przeszkadzać.
Jedna z tych dużych też by była, tylko trzeba szlifować, bo szersza jest niż te oryginalne.

Stare popękały na końcach - jedna tylko z jednej strony ( ale za to nawet w poprzek !! ) mocowania, a druga z obu.
Chcemy to naprawić, bo bardzo denerwujące było to ciągłe opadanie ( nie wspomnę o tym, że nie do końca bezpieczne ).


Tapol
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 09 gru 2004, 15:24
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: Tapol » 27 lis 2011, 23:14

Hej,

Przerabiałem ten temat w swojej wiertarce. Ja pozbyłem się tych sprężyn.
Dałem stalową linkę z kilkoma bloczkami i ciężarek który wisi w korpusie gdzie znajduje się przeciwwaga wrzeciennika.
Robiłem to bardzo dawno i nie pamiętam szczegółów ale wiem jedno że działa świetnie i zapomniałem o problemie sprężyn.

Pozdrawiam,
Tapol

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”